Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 18 inne dni
 • Poniedziałek 7 - 22
 • Wtorek 7 - 22
 • Środa 7 - 22
 • Czwartek 7 - 22
 • Piątek 7 - 22
 • Sobota 8 - 18
 • Niedziela nieczynna

ALCAR


W roku 2004 grupa ALCAR'a świętowała 20-lecie istnienia. Największy europejski dostawca felg stalowych i aluminiowych na tzw. rynek wtórny, został powołany do życia w roku 1984, w ramach holdingu BBV, z siedzibą w Hirtenbergu w południowej Austrii. Grupa ALCAR'a działa na rynku europejskim, zatrudnia 700 osób i jest właścicielem 6 marek własnych. Siedziba główna grupy ALCAR mieści się w Hirtenbergu (Austria), około 40 km na południe od Wiednia.


Grupa ALCAR'a dystrybuuje swoje produkty pod czterema markami felg aluminiowych AEZ, DEZENT, DOTZ, ENZO oraz jedną marką felg stalowych KFZ Stahlrad, dostarczając na rynek europejski 6,6 miliona felg rocznie. Grupa kontrolowana przez ALCAR Holding GmbH obejmuje 31 firm w 13 krajach. Firmy te zajmują się dystrybucją hurtową oraz projektowaniem i produkcją. Jeden z członków grupy, firma KROMAG Metallindustrie GmbH w Hirtenbergu, produkuje systemy przemysłowych i rekreacyjnych mebli stalowych, które dystrybuuje głównie w Austrii i w Niemczech. Skonsolidowany obrót roczny w roku finansowym 2003/2004 wyniósł 218 milionów EURO. W stosunku do roku 2002/2003 nastąpił wzrost o 25 mln EURO (13%).

Planowana Dalsza Ekspansja 2003
Od dnia 1-go stycznia 2003 ALCAR Holding wraz z firmami dystrybucyjnymi, działa na terenie całej Europy pod wspólną nazwą ALCAR, przekształcając się z grupy silnych firm, w silną grupę firm korporacyjnych.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 4 grudnia 2002 w Austrii, dwaj dyrektorzy zarządzający holdingiem ALCAR, w osobach Panów Adriana i Alexandra Riklina, podkreślili, że celem firmy jest wzmocnienie pięciu własnych marek AEZ, DEZENT, DOTZ, ENZO, oraz KFZ Stahlrad, poprzez skomasowane inwestycje w Marketing, Projektowanie oraz Technologię. Celem tych inwestycji jest zwiększenie udziału w rynku.

ALCAR jest niekwestionowanym liderem tzw. rynku wtórnego w sektorze felg stalowych i aluminiowych. Co więcej, w najbliższych latach nowe firmy dystrybucyjne ALCAR'a zostaną bądź założone, bądź zakupione, na tych rynkach europejskich i zamorskich, które wykazują największy potencjalny wzrost.
2004 Rozwój sieci dystrybucji na rynki: włoski i rosyjski. Pięć Marek Grupy ALCAR

Grupa ALCAR dystrybuuje felgi stalowe i aluminiowe pod pięcioma markami:

 • Marka AEZ jest topową marką aluminiową w grupie
 • Marka DEZENT przekonuje zróżnicowaniem modeli i atrakcyjną ceną.
 • Felgi DOTZ są skierowane do młodych ludzi oraz entuzjastów sportów motorowych.
 • Marka ENZO jest idealną propozycją dla ludzi szukających solidnych felg za rozsądną cenę.
 • Stalowe felgi KFZ Stahlrad szczycą się jakością oryginalnych felg, oraz maksymalnie możliwą ich osiągalnością.

Szacunkowo trzy / czwarte felg stalowych i aluminiowych dostarczanych przez holding, jest sprzedawanych w ramach własnej sieci dystrybucyjnej.

Rynki felg stalowych i aluminiowych są diametralnie różne. W przypadku felg stalowych, są one używane głównie przy okazji opon zimowych, podczas gdy rynek felg aluminiowych kładzie nacisk na wzornictwo, materiały z których wykonane są felgi oraz ich elegancję.


Kluczowym atrybutem felg stalowych jest ich właściwa osiągalność w momencie rozpoczęcia zimy. Zanim sezon zimowy rozpocznie się na dobre, 2.5 miliona felg stalowych czeka gotowych do wysyłki do klientów, w 14 magazynach rozsianych po całej Europie. Klienci ci wiedzą, że Grupa ALCAR'a zrobi wszystko, żeby je otrzymali w ciągu 24 godzin od zamówienia. Felgi stalowe dostarczane przez Grupę ALCAR są produkowane zarówno we własnej fabryce Ambrosetti, w Szwajcarii, jak i pozyskiwane od innych producentów, takich jak Hayes-Lemmerz, który jest największym producentem felg stalowych na świecie.

Felgi aluminiowe dystrybuowane przez ALCAR'a są produkowane przez AEZ Produktion GmbH w trzech zakładach na terenie Niemiec, jak również przez innych wiodących producentów felg aluminiowych. Ze swoją ofertą felg aluminiowych, Grupa ALCAR'a obsługuje wszystkie segmenty rynku. Pełna oferta do samochodów osobowych, terenowych i dostawczych, obejmuje 33 modele w 2,500 aplikacjach, w rozmiarach od 13" do 22". Standardowy zestaw montażowy jest przystosowany do wszystkich czterech marek. O unikalną osiągalność i dostępność dba 14 magazynów rozsianych po całej Europie, posiadających na stałe ponad 500,000 aluminiowych felg.

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.
ocena sklepu

Felgi.pl zbiera opinie już od 2009 roku. Klienci cenią w naszym sklepie zwłaszcza: szybką i bezpłatną dostawę, przejrzystość strony internetowej, rzetelną obsługę, bogaty asortyment, atrakcyjne ceny. Pozycję lidera w sprzedaży opon i felg w Polsce mogliśmy osiągnąć również dzięki Państwa opiniom, ponieważ stale zapoznajemy się z recenzjami naszego sklepu i dążymy do realizacji rosnących wymagań klientów.
Dziękujemy za zaufanie i dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami.

4.8 Bardzo dobry! Zobacz opinie