Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
7 - 22 inne dni
  • Poniedziałek 7 - 22
  • Wtorek 7 - 22
  • Środa 7 - 22
  • Czwartek 7 - 22
  • Piątek 7 - 22
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi na targach ESSEN MOTOR SHOW - trendy na 2010

Od lat targi motoryzacyjne Essen Motor Show uchodzą za wylęgarnie trendów i pomysłów na nadchodzący sezon. Tym razem, 42 już edycja targów nieco nas zawiodła. Recesja daje znać o sobie, stąd i innowacji coraz mniej. Jedynym sektorem rynku, który wydaje się rozkładać globalny kryzys na łopatki są felg ze stopów lekkich. W Essen było to doskonale widoczne. Kiedy producenci samochodów i firmy tuningowe oszczędzały na wyglądzie swoich stoisk, to ekspozycje na których znajdowały się alufelgi, wyglądały jak z innej bajki. Liczba producentów, którzy zaprezentowali w Essen swoją ofertę także była miłym zaskoczeniem w kontekście obrazu całych targów.

stoisko Hankook na targach Essen Motor Show 2009 stoisko MAM - targi motoryzacyjne Essen Motor Show 2009 stoisko Schmidt - targi tuningowe Essen Motor Show 2009 opony Hankook Ventus - targi motoryzacyjne EMS 2009


Wiodący producenci felg aluminiowych jak co roku wprowadzili do swojej oferty nowe modele. Coraz bardziej wymyślne kształty i technologie to jednak nie wszystko. Wiodącym trendem jaki można było zaobserwować podczas imprezy, jest customizacja obręczy według własnych gustów. Jeszcze niedawno alufelga w innym kolorze niż srebrny budziła niesmak i wywoływała uśmiech politowania na ustach. Obecnie sytuacja zmienia się diametralnie. Skoro tak szanowane marki jak Schmidt, czy Work, mają w swojej ofercie obręcze wymalowane w najdziwniejsze barwy, to mamy do czynienia z poważnym zjawiskiem. Samo lakierowanie wnętrza felgi na rozmaite kolory to jednak nie wszystko. Choć TH-Line z różowym rotorem na pewno zwraca na siebie uwagę, to nie mniej przyciąga wzrok nowy patent na ubarwienie rantów. Nieśmiało lansowany już w roku ubiegłym, a teraz wchodzący z pompą pomysł na ich oklejanie powoli przyjmuje się na rynku. Prekursorem tego nurtu jest Barracuda, która oferuje całą gamę grafik, którymi można odmienić swoje koła. Szkoda jednak, że jakość prezentowanych oklein ni jak ma się do jakości samych felg. Nad tym producent będzie musiał jeszcze trochę popracować.

felgi aluminiowe Barracuda - stoisko na Essen Motor Show chromowane felgi - tuning Essen 2009 felgi aluminiowe Work - targi Essen Motor Show 2009 kolorowe felgi Ronal - targi tuningowe EMS 2009


Jak zwykle innowacyjne pomysły przywiózł ze sobą Dotz. Fantazyjne malowania, do których już zdążyliśmy przywyknąć, są teraz urozmaicone o naklejki właśnie. Zaczęło się od 4 kolorów na ramionach Hanzo, obecnie mamy do wyboru całą masę wszelakiego rodzaju wlepek. I tutaj również możliwe staje się oklejenie rantów, a same materiały są dużo lepszej jakości niż u konkurencji. Modele Tupac i Freeride mogą okazać się hitem nadchodzącej wiosny.

Volkswagen Polo tuning (felgi Dotz) - targi motoryzacyjne Essen Motor Show 2009 felga Dotz Tupac - targi Essen 2009 (tuning) różowe, pomarańczowe felgi Schmidt - targi tuningowe w Essen 2009 polerowana felga Schmidt - Essen Motor Show 2009


Warto także zauważyć, że inne firmy idą w ślady Dotz'a, poprzez produkcje akcesoriów do personalizacji felg: Schmidt pokazał opakowane w eleganckie pudełka zestawy złoconych bądź chromowanych dekli, a na stoisku Keskina można było zaopatrzyć się w pokryte drogocenną powłoką śruby.

felgi aluminiowe ProLine Wheels (PLW) na targach Essen Motor Show 2009 alufelgi Keskin - targi motoryzacyjne Essen Motor Show 2009 felgi aluminiowe MAM - targi motoryzacyjne Essen Motor Show kolorowe felgi na targach EMS 2009 alufelgi Work


Również grupa UNIWHEELS tradycyjnie w Essen zaprezentowała swoje nowe alusy na sezon 2010: kolorowy TOXIC i polerowany ECSTASY od Alutec'a powinny przyciągnąć uwagę młodych klientów. Rial z kolei promował grafitową felgę ROMA – elegancki wzór o sportowej stylistyce.

W felgach skręcanych rewolucji nie było, widać jednak nieustanny rozwój tego segmentu. Stylowa customizacja tego rodzaju obręczy od lat uważana jest za sztukę w środowiskach tuningowych. Chromowane, czy złocone śruby skręcające felgę nie robią już wielkiego wrażenia. Obecnie zakupić je można w przeróżnych kształtach i wykończeniach. Na tegorocznych targach znalazły się również wersje galwanizowane w kameleonie.

Sama personalizacja rotorów przeszła już wszelkie wyobrażenia. Aerograf, czy obszywanie skórą to klasyka, ale swoiste trójwymiarowe wzory to coś zdecydowanie nowego. Zatapianie różnych elementów w na frontowej powierzchni, a następnie malowanie wokół tematycznego motywu, wygląda wprost niesamowicie!

customowe felgi - tuningowe targi Essen Motor Show 2009 customowa felga - targi Essen 2009 (tuning) skręcane felgi z rantem - Essen skręcana felga Schmidt z ogromnym polerowanym rantem - targi EMS 2009 (tuning )


Po trendach, jakie udało się zaobserwować na tegorocznych targach Essen Motor Show, z pewnością możemy spodziewać się wysypu kolorów na ulicach. Kiedy jeszcze niedawno szokował nas czerwony lip na czarnej feldze, w przyszłym sezonie należy przygotować się na coś zdecydowanie mocniejszego. Co ważne, aby zmienić coś w swoim samochodzie, nie trzeba od razu inwestować w nowe koło. Warto przejrzeć galerie, pozbierać pomysły i samemu zabrać się do pracy. Koszty takich zabiegów są niewielkie, a efekty mogą okazać się fantastyczne. Jeśli natomiast nie czujecie się mocni w tego typu pracach, z pomocą przyjdą wam producenci aluminiowych obręczy i ich nowe propozycje na sezon 2010.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z galerią z targów Essen Motor Show 2009. Pamiętajcie, że alufelgi w ogromnej mierze stanowią o wyglądzie samochodu, dlatego też należy postarać się o ich nietuzinkowy wygląd.

Obejrzyj relację video z targów Essen Motor Show 2009 na YouTube

Galeria z Essen Motor Show 2009 dzięki uprzejmości kolegów z TuningKingz.pl

Alfa Romeo na Essen Motor Show 2009 Porsche Cayenne Vredestein na targach Essen Motor Show 2009 Skoda Fabia na targach EMS 2009 Essen Motor Show 2009 Rolls Royce na Essen Motor Show 2009 Porsche KW Automotive na EMS 2009 Ferrari na Essen Motor Show 2009 (KW Automotive) Mercedes S Brabus V12 R biturbo na targach Essen Motor Show 2009 Mercedes Brabus Bullit - Essen Motor Show BMW Hankook Tune It Safe - EMS 2009 Hot Rod na targach Essen Motor Show 2009 targi Essen Motor Show targi motoryzacyjne Essen Motor Show 2009 Audi R8 quattro na targach Essen Motor Show 2009 Mercedes na targach Essen Motor Show Mini Morris (felgi BBS RS) - Essen Motor Show 2009 Chrysler 300C tuning - Essen Motor Show Volkswagen Passat na targach Essen Motor Show 2009 Volkswagen Rieger Tuning (felgi Barracuda) - targi motoryzacyjne EMS 2009 Porsche Turbo na targach Essen Motor Show Mercedes na targach motoryzacyjnych Essen 2009 Audi R8 Bilstein - targi EMS 2009 Oldtimer w Essen - targi motoryzacyjne 2009 oldtimer na targach Essen Motor Show 2009 Ford GT Gulf - targi motoryzacyjne Essen Motor Show Porsche Gulf w Essen BMW E30 - targi w Essen 2009 BMW E30 - targi w Essen VW Garbus Cabrio - targi Essen Motor Show 2009 Ford GT tuning - targi motoryzacyjne Essen Motor Show motocykl custom - targi Essen Motor Show 2009 VW Golf - targi motoryzacyjne Essen Motor Show 2009


Komentarze
Re: Felgi na targach ESSEN MOTOR SHOW - trendy na 2010
grzeź 2010-03-17

"Na tegorocznych targach znalazły się również wersje galwanizowane w kameleonie" - bożesztymój, kto to wymyślił?

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.
ocena sklepu

Felgi.pl zbiera opinie już od 2009 roku. Klienci cenią w naszym sklepie zwłaszcza: szybką i bezpłatną dostawę, przejrzystość strony internetowej, rzetelną obsługę, bogaty asortyment, atrakcyjne ceny. Pozycję lidera w sprzedaży opon i felg w Polsce mogliśmy osiągnąć również dzięki Państwa opiniom, ponieważ stale zapoznajemy się z recenzjami naszego sklepu i dążymy do realizacji rosnących wymagań klientów.
Dziękujemy za zaufanie i dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami.

4.8 Bardzo dobry! Zobacz opinie