Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
7 - 22 inne dni
  • Poniedziałek 7 - 22
  • Wtorek 7 - 22
  • Środa 7 - 22
  • Czwartek 7 - 22
  • Piątek 7 - 22
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Ford Mondeo


Marka pojazdu
Model pojazdu
Typ nadwozia
Generacja
Silnik

Wybierz nadwozie oraz generację dla modelu Ford Mondeo

Marka Ford Mondeo

Ford Mondeo to samochód osobowy klasy średniej (pozycjonowany w autosegmencie D). Nazwa Mondeo pochodzi od łacińskiego słowa „mundus”, które oznacza świat. W Europie model ten zastąpił Forda Sierra. Po wycofaniu ze sprzedaży modelu Scorpio w 1992 roku, Mondeo stał się flagowym produktem Fordem i jego najbardziej prestiżowym autem w Europie.

Prace nad tym autem rozpoczęto w 1986 roku i był to jeden z najdroższych projektów w historii motoryzacji (nowoczesne technologie projektowania i produkcji). Pierwsza generacja Forda Mondeo była produkowana w latach 1993-1996. Druga przypadła na lata 1996-2000, a trzecia na okres 2000-2007. Czwarta generacja pojawiła się w 2007 roku, a piąta została zaprezentowana w 2012.

Model jest oferowany w trzech wariantach nadwozia - jako 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowy liftback lub 5-drzwiowe kombi. Oferowanych jest wiele różnych wersji wyposażenia.

Co ciekawe, Ford Mondeo czwartej generacji w wersji przedprodukcyjnej pojawił się w filmie Casino Royale i jeździł nim James Bond.

W zależności od generacji modele bliźniacze to Ford Contour, Mercury Mystique, Ford Five Hundred i Mercury Milan (na rynku USA), a pokrewne Jaguar X-Type i Ford Galaxy. Ford Mondeo na rynku obecnie konkuruje głównie z Hondą Accord, Kią Optima, Oplem Insignia i Peugeotem 508.


Ford Mondeo posiada rozstaw śrub 4x108 lub 5x108 w zależności od generacji. Średnica piasty to 63,4 mm. Z kolei seryjne rozmiary felg aluminiowych to 5,50x14; 6,00x15 i 6,50x16. Rozmiary opcjonalne wynoszą od 6,00x14 do 8,50x20 (zależy to od generacji, wersji wyposażenia, pojemności silnika, mocy silnika i kilku innych czynników).

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.
ocena sklepu

Felgi.pl zbiera opinie już od 2009 roku. Klienci cenią w naszym sklepie zwłaszcza: szybką i bezpłatną dostawę, przejrzystość strony internetowej, rzetelną obsługę, bogaty asortyment, atrakcyjne ceny. Pozycję lidera w sprzedaży opon i felg w Polsce mogliśmy osiągnąć również dzięki Państwa opiniom, ponieważ stale zapoznajemy się z recenzjami naszego sklepu i dążymy do realizacji rosnących wymagań klientów.
Dziękujemy za zaufanie i dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami.

4.8 Bardzo dobry! Zobacz opinie