Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
7 - 22 inne dni
  • Poniedziałek 7 - 22
  • Wtorek 7 - 22
  • Środa 7 - 22
  • Czwartek 7 - 22
  • Piątek 7 - 22
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Kia Sportage


Marka pojazdu
Model pojazdu
Typ nadwozia
Generacja
Silnik

Wybierz nadwozie oraz generację dla modelu Kia Sportage

Marka Kia Sportage

Kia Sportage jest samochodem sportowo-użytkowym (typu SUV). Po Sorento jest to drugi model niewielkiego auta uterenowionego w ofercie koreańskiego koncernu.

Pierwsza generacja była produkowana w latach 1993-2004. Bazą dla pierwszej generacji modelu Sportage była platforma Mazdy Bongo. Ciekawostką jest fakt, że przez te lata praktycznie nie zmienił się wygląd tego samochodu. Kia Sportage pierwszej generacji całkiem dobrze radzi sobie w trudniejszym terenie. Był pierwszy samochód na świecie, który wyposażono w poduszki powietrzne chroniące kolana.

Druga generacja samochodu Kia Sportage datowana jest na lata 2004-2010. Auto ma wspólną płytę podłogową z modelami Hyundai Elantra i Tuscon. Samochód jest dużo większy od pierwszej generacji i utracił zdolność do poruszania się w terenie.

Trzecia generacja modelu na rynku pojawiła się w 2010 roku. Model Kia Sportage III został diametralnie odmieniony stylistycznie w stosunku do archaicznie wyglądającego poprzednika.

Konkurencję dla modelu Sportage stanowią Nissan X-Trail, Hyundai Tucson i Toyota RAV4. Pokrewne samochód to Hyundai ix35.

Atrakcyjny wygląd auta sprawił, że znalazło ono wielu nabywców i odniosło sukces rynkowy. Stylistykę Kii Sportage doceniają nawet osoby krytykujące koreańskie marki samochodów.


Kia Sportage posiada rozstaw śrub 5x114,3 lub 5x139,7 w zależności od generacji. Średnica piasty to 67,1; 95,6 lub 100 mm. Z kolei seryjne rozmiary felg aluminiowych to 6,50x16 i 7,00x16. Rozmiary opcjonalne wynoszą od 5,50x15 do 8,00x18 (zależy to od generacji, wersji wyposażenia, pojemności silnika, mocy silnika i kilku innych czynników).

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.
ocena sklepu

Felgi.pl zbiera opinie już od 2009 roku. Klienci cenią w naszym sklepie zwłaszcza: szybką i bezpłatną dostawę, przejrzystość strony internetowej, rzetelną obsługę, bogaty asortyment, atrakcyjne ceny. Pozycję lidera w sprzedaży opon i felg w Polsce mogliśmy osiągnąć również dzięki Państwa opiniom, ponieważ stale zapoznajemy się z recenzjami naszego sklepu i dążymy do realizacji rosnących wymagań klientów.
Dziękujemy za zaufanie i dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami.

4.8 Bardzo dobry! Zobacz opinie