Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
7 - 22 inne dni
  • Poniedziałek 7 - 22
  • Wtorek 7 - 22
  • Środa 7 - 22
  • Czwartek 7 - 22
  • Piątek 7 - 22
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Renault Clio


Marka pojazdu
Model pojazdu
Typ nadwozia
Generacja
Silnik

Wybierz nadwozie oraz generację dla modelu Renault Clio

Marka Renault Clio

Renault Clio to auto osobowe pozycjonowane w autosegmencie B (klasie samochodów małolitrażowych). Model po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1990 roku jako następca Renault 5. Jego nazwa wzięła się od imienia Klio - muzy historii w mitologii greckiej.

Clio to pierwszy od lat 60. model, w którym Renault zrezygnowało z nazywania swoich samochodów symbolami liczbowymi. W Japonii Remault Clio jest oferowane jako Lutecia.

Pierwsza generacja Renault Clio była produkowana w latach 1990-1998. Druga generacja modelu przypadła na lata 1998-2005. Trzecia pojawiła się w roku 2005 i była produkowana do 2012. Rok 2012 przyniósł z czwartą z kolei generację tego samochodu.

Renault Clio można spotkać w kilku wariantach nadwozia. Najbardziej popularne są 3 i 5-drzwiowe wersje hatchback. Auto dostępne jest poza tym jako 5-drzwiowe kombi i 4-drzwiowy sedan, który na niektórych rynkach (m. in. w Polsce) nosi nazwę Thalia.

Model Renault Clio dwukrotnie zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku (1991 i 2006). Warto wiedzieć, że jest to najlepiej sprzedający się samochód w historii francuskiej motoryzacji. Od rozpoczęcia produkcji w 1990 roku sprzedało się ponad 11 milionów egzemplarzy tego auta.

Renault Clio stanowi konkurencję dla Fiata Punto, Forda Fiesty, Opla Corsy, Peugeota 208, VW Polo, Citroena Saxo czy Peugeota 106.


Rozstaw śrub w Renault Clio to 4x100 dla wszystkich generacji. Średnica piasty to 60 lub 60,1 mm. Z kolei seryjne rozmiary felg aluminiowych wynoszą 5,00x13; 5,00x14; 5,50x13; 5,50x15 i 6,00x15. Rozmiary opcjonalne wynoszą od 5,00x14 do 8,00x18 (zależy to od generacji, wersji wyposażenia, pojemności silnika, mocy silnika i kilku innych czynników).

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.
ocena sklepu

Felgi.pl zbiera opinie już od 2009 roku. Klienci cenią w naszym sklepie zwłaszcza: szybką i bezpłatną dostawę, przejrzystość strony internetowej, rzetelną obsługę, bogaty asortyment, atrakcyjne ceny. Pozycję lidera w sprzedaży opon i felg w Polsce mogliśmy osiągnąć również dzięki Państwa opiniom, ponieważ stale zapoznajemy się z recenzjami naszego sklepu i dążymy do realizacji rosnących wymagań klientów.
Dziękujemy za zaufanie i dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami.

4.8 Bardzo dobry! Zobacz opinie