Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
7 - 22 inne dni
  • Poniedziałek 7 - 22
  • Wtorek 7 - 22
  • Środa 7 - 22
  • Czwartek 7 - 22
  • Piątek 7 - 22
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do VW Tiguan


Marka pojazdu
Model pojazdu
Typ nadwozia
Generacja
Silnik

Wybierz nadwozie oraz generację dla modelu VW Tiguan

Marka VW Tiguan

VW Tiguan to kompaktowy crossover SUV (pozycjonowany w autosegmencie I). Auto jest produkowane od 2007 roku (jedynie na rynku północnoamerykańskim jest dostępne od 2008 roku), a po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas wystawy samochodowej we Frankfurcie.

Nazwa modelu to połączenie dwóch niemieckich słów „tiger” (tygrys) oraz „leguan” (legwan). Została ona wybrana poprzez głosowanie w plebiscycie magazynu "AutoBild" zdobywając ok 35% głosów. W drodze głosowania odpadły takie, jak "Nanuk", "Namib", "Rockton" i "Samun", a jeszcze wcześniej odrzucono "Marrakesh" i "Beduin".

Wyglądem VW Tiguan nawiązuje do stylistyki modeli Volkswagen Golf Plus i Volkswagen Touareg (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz). Auto jest wyposażone w technologię Haldex, która umożliwia optymalne rozdzielenie momentu obrotowego pomiędzy obie napędzane osie. Podczas jazdy większość mocy silnika jest przekazywane na oś przednią, ale możliwe jest też przekazanie całości na tył.

W 2011 roku VW został poddany faceliftingowi. W ramach tej operacji zmodernizowany został wygląd auta oraz wprowadzono nowocześniejsze wyposażenie (m. in. dodatkowe systemy elektroniczne poprawiające bezpieczeństwo).

Na rynku VW Tiguan konkuruje głównie z Hondą CR-V, Jeepem Compass, Nissanem Qashqai i Toyotą RAV4. Modele pokrewne to Audi Q3, Skoda Yeti i Volkswagen Passat B6.


Rozstaw śrub w VW Tiguan to 5x112, a średnica piasty 57,1 mm. Seryjny rozmiar felg aluminiowych to 6,50x16. Z kolei rozmiary opcjonalne wynoszą od 7,00x16 do 9,50x20.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.
ocena sklepu

Felgi.pl zbiera opinie już od 2009 roku. Klienci cenią w naszym sklepie zwłaszcza: szybką i bezpłatną dostawę, przejrzystość strony internetowej, rzetelną obsługę, bogaty asortyment, atrakcyjne ceny. Pozycję lidera w sprzedaży opon i felg w Polsce mogliśmy osiągnąć również dzięki Państwa opiniom, ponieważ stale zapoznajemy się z recenzjami naszego sklepu i dążymy do realizacji rosnących wymagań klientów.
Dziękujemy za zaufanie i dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami.

4.8 Bardzo dobry! Zobacz opinie