Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
10 - 18 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 19
  • Sobota 9 - 12
  • Niedziela 10 - 18

Zamienniki opon

Zamienniki opon

Tabela pozwala na pozyskanie konkretnych danych dotyczących różnic w kwestii średnic kół, a także wskazań prędkościomierza, również wtedy, kiedy chcemy znaleźć konkretny zamiennik. Jeśli chcesz uzyskać informacje o zamiennikach opon, których używasz obecnie, uzupełnij dane w polu "wzorcowa opona": rozmiar obręczy (felgi) oraz szerokość i profil opony - czyli wielkości fabryczne dla Twojego auta, a następnie w odpowiednich polach "zamiennik 1" i "zamiennik 2" podaj dane opony, którą chciałbyś wykorzystać zamiast opon fabrycznych. Kliknij w odpowiednie pole, żeby dokonać obliczeń.

Tabela ta jest niezwykle przydatna w przypadku obliczeń przy zamianie opon letnich na "zimówki", a także w przypadku stosowania felg aluminiowych razem z oponami, jeśli posiadają one wartości różne od fabrycznych. Jeżeli chcesz więc sprawdzić dane ogumienia Twojego auta, skorzystaj z naszej wyszukiwarki opon.

Dla przykładu - w linii 100 km/h wartość prędkości dla pierwszego zamiennika ("zamiennik 1") równa jest 98 km/h, co w praktyce oznacza, że rzeczywista prędkość auta wynosi właśnie 98 km/h, choć licznik wskazuje „stówkę”. W takim wypadku (kiedy prędkość "zamiennika 1" jest mniejsza od wzorcowej) kierowca odczuwać będzie subiektywne wrażenie, że jego auto jest szybsze (niż było na ogumieniu oryginalnym).

Opona wzorcowa Zamiennik 1 Zamiennik 2
rozmiar felgi
szerokość opony
profil opony
 
Wyniki
średnica koła  mm  mm  mm
różnica w średnicy koła  mm  mm
różnica w prędkości (%)  %  %
  50 km/h  km/h  km/h
100 km/h  km/h  km/h
150 km/h  km/h  km/h
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.