Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
 • Poniedziałek 8 - 20
 • Wtorek 8 - 20
 • Środa 8 - 20
 • Czwartek 8 - 20
 • Piątek 8 - 20
 • Sobota 8 - 16
 • Niedziela nieczynna

ALCAR - lider produkcji i dystrybucji felg

 • 2012-01-18
 • autor: FELGI.PL, źrodło: ALCAR

Grupa ALCAR z centralą w Austrii jest europejskim liderem rynku produkcji i dystrybucji felg. Dowiedz się więcej o jej rozwoju i obecności w Polsce.

Wszystkie marki felg należące do grupy ALCAR produkowane są w Niemczech, co zapewnia ich najwyższą jakość. Każda felga pochodząca z grupy ALCAR jest badana i certyfikowana przez niemiecką jednostkę kontroli technicznej TUV. Grupa ALCAR posiada 4 własne marki felg aluminiowych i jedną felg stalowych:

 • AEZ (główna marka grupy, doskonałej jakości felgi zaliczane do segmentu premium),
 • DOTZ (felgi przeznaczone głównie dla miłośników sportów motorowych i tuningu),
 • DEZENT (duży wybór modeli w atrakcyjnych cenach),
 • ENZO (solidna jakość w przystępnej cenie),
 • KFZ Stahlrad (felgi stalowe najwyższej jakości).

Oprócz tego ALCAR jest dystrybutorem felg stalowych Hayes Lemmerz przeznaczonych dla ciężarówek.

alcar mapka
Mapka przedstawia lokalizację firm/spółek ALCAR na świecie.

Początki grupy ALCAR

1984 rok - rozpoczęcie działalności pod nazwą BBV Beteiligungs GmbH. Przedsiębiorstwo już od pierwszych lat swojego istnienia skupiło się na dystrybucji felg stalowych na terenie Austrii oraz komisjonowaniu produkcji felg stalowych (rozdzielaniu partii produkcyjnych na opakowania gotowe do sprzedaży detalicznej i wysyłki do klienta) za pośrednictwem swojej firmy Kromag z siedzibą w Hirtenbergu pod Wiedniem.

Kolejne lata to dalsza ekspansja firmy na rynku felg.

1988 rok - nabycie aktywów firmy Kromag AG i zintegrowanie jej z nowopowstającą spółką Kromag Metallindustrie GmbH. Związane było z tym rozpoczęcie rozwoju w ramach grupy produkcji i dystrybucji stalowych szaf.

Lata 1988 - 1994 -  przejęcie lokalnych dystrybutorów felg - grupa ALCAR stworzyła sieć dystrybucji w Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

1995 rok - przejęcie niemieckiej marki felg aluminiowych AEZ, założenie w Niemczech firmy dystrybucyjnej ALCAR Germany, nabycie aktywów szwajcarskiej firmy produkującej felgi stalowe Switzerland’s E. Amrosetti & Sohne AG i ich integracja w ramach nowo utworzonej firmy Ambrosetti Rader AG.

Lata 1997-1999 - dalszy rozwój sieci dystrybucji w Holandii, Belgii, Danii, a także w Polsce i Czechach.

fabryka felg aez w neuenrade
Fabryka felg AEZ w Neuenrade.

ALCAR wkracza w XXI wiek

2002 rok - nabycie przez ALCAR 50% udziałów w fabryce felg aluminiowych Schmidt, którą następnie przemianowano na AEZ Produktion GmbH. W tymże roku grupa przejęła również 100% praw do marki alufelg DEZENT.

2003 rok - wprowadzenie holdingu oraz krajowych sieci dystrybucyjnych na rynek europejski pod wspólną marką ALCAR.

2004 rok - rozszerzenie sieci dystrybucji o Włochy i Rosję.

2005 rok - otwarcie zakładu produkcyjnego felg aluminiowych AEZ Produktion GmbH w Neuenrade, w Niemczech pod Kolonią.

2006 rok - wykupienie pozostałych 50% udziałów w AEZ Produktion GmbH.

2007 rok - odkupienie pozostałej połowy udziałów w rosyjskiej firmie dystrybucyjnej AVVIT Ltd. (dzisiejsza nazwa to ALCAR Russia z siedzibą w Moskwie).

2008 rok - utworzenie ALCAR Asia Pacific Pte. Ltd. w Singapurze.

2011 rok - sprzedaż udziałów w ALCAR Wheelwright UK i zakup udziałów w RC Sport (ALCAR Francja).

Dzięki dynamicznemu i stałemu rozwojowi grupa ALCAR jest w stanie utrzymywać przez cały czas pozycję lidera na współczesnym, trudnym rynku. Firmy należące do grupy ALCAR są niezależne finansowo, co daje jej całej wyjątkową stabilność. Projektowanie, produkcja, a następnie promocja i sprzedaż produktów oparte są o spójną i zintegrowaną politykę firmy. Ma to pozytywny wpływ na działalność i rozwój grupy oraz jej partnerów.

alcar polska siedziba
Siedziba ALCAR Polska w Wilczej Górze.

ALCAR w Polsce

ALCAR Polska jest jedną z najmłodszych firm/spółek w ramach grupy. Firma została założona w 1999 roku doskonale wpisując się w istniejącą niszę rynkową i niemalże od razu zajęła pozycję lidera na polskim rynku, którą utrzymuje do teraz. Miały na to wpływ takie czynniki jak:

 • świetnie zorganizowana logistyka,
 • dobrze położony duży magazyn mieszczący do 60 tys. felg,
 • odpowiednia polityka kadrowa,
 • efektywny marketing.

Ważnym momentem w rozwoju firmy był 1 stycznia 2003, kiedy to wspólną nazwą objęto wszystkie firmy dystrybucyjnie należące do grupy ALCAR. Przyczyniło się to do wzrostu świadomości marki w skali europejskiej i przyniosło wiele korzyści mających bezpośredni wpływ na dynamikę rozwoju firmy.

1 lutego 2011 r. firma przeniosła swoją siedzibę z Piaseczna do oddalonej o 7 km Wilczej Góry. Było to spowodowane rosnącymi potrzebami magazynowymi. ALCAR Polska nieustannie się rozwija, zwiększając średnie obroty o 30% rocznie. Priorytetem firmy jest zapewnienie klientom jak najlepszej jakości usług: ciągłe poprawianie jakości serwisu i właściwe dobieranie asortymentu produktów. Dzięki temu ALCAR Polska będzie mogła utrzymać pozycję krajowego lidera w sprzedaży felg aluminiowych na rynku wtórnym.

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.