Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Carlsson

  • 2011-09-16
  • autor: FELGI.PL

Specjalizująca się w tuningu niemiecka firma Carlsson łączy najnowocześniejszą technologię produkcji z bogatą tradycją. Wyrazem tego jest główna siedziba przedsiębiorstwa, która mieści się w liczącej ponad 200 lat posiadłości Gut Weisenhof. Na ogromnej powierzchni 25 tysięcy kilometrów kwadratowych powstają produkty spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

carlsson felgi
Siedziba firmy Carlsson.

Firma założona została w 1989 r. przez braci Rolfa i Andreasa Hartge. Nazwa pochodzi od jej partnera – szwedzkiego kierowcy rajdowego Ingvara Carlssona, który wraz z Björnem Wealdegardem i Walterem Röhrlem stworzył historię rajdowej drużyny Mercedesa. Właśnie w tuningu tej marki specjalizuje się Carlsson.

felgi carlsson wnetrze siedziby
Firma Carlsson specjalizuje się w tuningu Mercedesa.

Projektanci Carlsson wiedzą doskonale, że to właśnie felgi mogą najbardziej odmienić charakter samochodu. Dbają, aby felgi w pełni harmonizowały z piękną stylistyką nadwozia Mercedesa, jednocześnie dodając mu indywidualizmu i własnego ducha. Oczywiście nie zapominają przy tym o osiągach - mniejsza masa, lepsze właściwości jezdne oraz bezpieczeństwo pozostają priorytetem konstruktorów. Efektem tych prac jest m.in. ultralekka obręcz Carlsson 1/5 EVO UL – najlżejsza felga świata! W rozmiarze 21 cal i waży 10,8 kg a więc do 40% mniej, niż inne felgi.

felgi carlsson mercedes
Carlsson wyprodukował najlżejszą felgę świata.

Doświadczenie zebrane w sportach motorowych spowodowało, że felgi Carlsson charakteryzują się doskonałą jakością. W ofercie firmy można spotkać stylowe produkty, które trafiają w indywidualne gusta klientów. Jednocześnie są one wykonane z niezwykłą precyzją przy wykorzystaniu najlepszych materiałów. System kontroli jakości Carlsson uzyskał certyfikat niemieckiego instytutu TÜV. Gwarantuje to, że do klientów trafiają tylko najlepsze, wolne od wad produkty.

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.