Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Czy warto inwestować w dwa komplety felg?

  • 2011-11-09
  • autor: FELGI.PL

Oszczędność czasu, oszczędność pieniędzy, bezpieczeństwo podróżowania i elegancki wygląd. Oto główne powody, dla których warto posiadać dwa komplety felg z oponami.

Wyobraźmy sobie zupełnie niespodziewany atak zimy. Nagle wszystkie serwisy oponiarskie w Twojej okolicy mają pełne ręce roboty. Właściciele serwisów pracują całymi dniami, żeby wszystkim chętnym wymienić opony. Niestety najbliższy termin na Twoją wymianę opon dopiero za 3 dni. Myślisz sobie - jak mam podróżować? A teraz wyobraź sobie, że masz drugi komplet felg z oponami zimowymi, dla specjalisty wymiana gotowego kompletu to kwestia kilku - kilkunastu minut, możesz być niemal pewny, że znajdzie dla Ciebie tą chwilę.

Jeśli jesteś pewny, że Twoje koła są dobrze wyważone, ich wymiany możesz dokonać też samodzielnie pod domem. Po wykonaniu tej czynności udaj się na stację benzynową w celu sprawdzenia poziomu ciśnienia w oponach. Mogło ono ulec obniżeniu, gdy koła nie były używane.

felgi rial type-r
Posiadanie dwóch kompletów felg to oszczędność czasu, pieniędzy i większe bezpieczeństwo.

Wygoda

W krajach Europy Zachodniej posiadanie dwóch kompletów felg, jednych na wiosnę, drugich na zimę jest standardem. Znacznie większa ilość samochodów i obowiązek posiadania opon zimowych wymusił na kierowcach posiadanie dwóch kompletów kół. W przypadku nagłego załamania pogody wymiana zajmuje chwilę. Takie działanie gwarantuje nam znaczną oszczędność pieniędzy, ponieważ wulkanizator jedynie przekłada całe koła. Dodatkowo znaczna część dużych sieci oponiarskich oferuje przechowywanie felg z napompowanymi oponami w swoich magazynach. Dzięki temu problem właściwego przechowywania opon mamy z głowy.

montaż opon
Wymiana gotowego kompletu kół jest szybsza i tańsza od przełożenia opon na tych samych felgach.

Bezpieczeństwo

Niewątpliwą zaletą posiadania dwóch kompletów kół jest również większy poziom bezpieczeństwa. Każdorazowe przekładanie opon nadwyręża i rozciąga stopkę opony, czyli element stykający się z felgą. Powoduje to rozszczelnianie i trudności w utrzymaniu właściwego ciśnienia w oponach. Niedopompowanie opony niszczy jej barki i powoduje nierównomierne zużywanie się bieżnika. Po pewnym czasie takie opony nie nadają się do niczego.

felgi bmw
Obecnie produkowane felgi aluminiowe doskonale spiszą się również zimą.

Atrakcyjny wygląd

Dodatkowo posiadanie drugiego kompletu felg daje nam możliwość zmiany wyglądu naszego samochodu. Producenci felg aluminiowych tworzą linie produktów szczególnie polecane zimą. Ponadto współczesna technologia produkcji felg aluminiowych gwarantuje zachowanie właściwości materiału nawet przy zimowych warunkach atmosferycznych.

Bardzo częstym i jak najbardziej właściwym procederem jest pozostawienie na sezon zimowy aluminiowych felg zamontowanych fabrycznie w samochodzie. Na sezon letni warto zamontować felgi o większej średnicy. Dodatkowo uatrakcyjni to wygląd auta.

Zobacz ofertę zimowych felg aluminiowych.

felgi range rover
Felgi zamontowane fabrycznie w aucie warto zostawić na zimę, a latem założyć obręcze o większej średnicy.

Felgi stalowe czy aluminiowe na zimę?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Panujące opinie o przewadze felg stalowych w sezonie zimowym są mitem. Stalówka jest co prawda tańsza i łatwiejsza do naprawy, ale felgi aluminiowe są wytrzymalsze i lepiej znoszą uszkodzenia. Jest to bardzo istotny argument biorąc pod uwagę stan polskich dróg. Co więcej, auto na alufelgach prezentuje się znacznie lepiej.

Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj artykuł: Czy na zimę felgi stalowe są lepsze od aluminiowych?

Jeśli zdecydowałeś się na montaż stalówek na zimę zobacz ofertę felg stalowych.

Dwa komplety felg - sytuacja w Polsce

W Polsce posiadanie dwóch kompletów felg jest nadal rzadkością. Na jedną sprzedaną felgę przypada 12 opon zimowych, u Czechów 8, a w Niemczech czy Austrii 4. Co ważne, nie jest to spowodowane dysproporcjami w zarobkach, ponieważ Polska zajmuje drugie miejsce pod względem ilości kupowanych opon zimowych w Europie. Dlaczego zatem Polacy nie inwestują w drugi komplet felg z oponami? Zapewne z powodu nieświadomości o takiej możliwości.

Biorąc pod uwagę fakt, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej możemy spodziewać się zmiany przepisów i nałożenie na kierowców obowiązku posiadania opon zimowych przy określonych warunkach atmosferycznych. Co za tym idzie może już dziś warto zainwestować w drugi komplet felg, żeby znów nie czuć się zaskoczonym zimą?

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.