Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Nowa fabryka Ronal w Wałbrzychu

  • 2014-01-24
  • autor: FELGI.PL
Ronal Group to jeden z wiodących producentów felg do samochodów i pojazdów użytkowych. Wałbrzyska fabryka, której działalność zainaugurowano 10 stycznia, będzie produkować 2 miliony felg tej marki rocznie.
otwarcie fabryki ronal w walbrzychu
Ronal to największy producent felg aluminiowych w Europie.

2 miliony felg rocznie

Chociaż pierwsza felga zjechała z taśmy produkcyjnej nowej fabryki już w maju ubiegłego roku, pełnię mocy wałbrzyski zakład rozwinął na początku stycznia 2014. To już trzecia fabryka szwajcarskiego producenta w Polsce i druga umiejscowiona w Wałbrzychu. W nowo otwartym zakładzie zatrudnienie znalazło 480 osób, a sama fabryka ma powierzchnię około 52 tys. metrów kwadratowych, z czego nowoczesna hala produkcyjna zajmuje obszar 43 tys. metrów kwadratowych.

Branża motoryzacyjna, w tym produkcja podzespołów oraz części do aut generuje duże przychody dla naszej dolnośląskiej gospodarki. Jak pokazują dane statystyczne, jest to drugi sektor, zaraz po górnictwie i kopalnictwie, pod względem wytwarzanej produkcji. Dzięki inwestycjom motoryzacyjnych gigantów zainwestowano 4,5 mld zł i stworzono blisko 8 tysięcy miejsc pracy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wszystko z korzyścią dla mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej i Dolnego Śląska. - mówił w czasie inauguracji działalności fabryki w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

linia produkcyjna felg ronal
W wałbrzyskiej fabryce pracę znalazło 480 osób.
 

Współpraca z gigantami w branży

Ronal Group to firma z niemal pięćdziesięcioletnią historią. Swoje fabryki ma m.in. w Portugalii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Meksyku i Szwajcarii. Przedsiębiorstwo jest największym producentem felg aluminiowych w Europie i drugim co do wielkości na świecie. Ronal Group od lat współpracuje z czołowymi firmami w branży motoryzacyjnej. Audi, BMW, Ferrari, Ford, Lamborghini, Mercedes-Benz, Porsche, Volkswagen – to tylko kilka ze znanych marek, dla których szwajcarska firma produkuje felgi.

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.