Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
 • Poniedziałek 8 - 20
 • Wtorek 8 - 20
 • Środa 8 - 20
 • Czwartek 8 - 20
 • Piątek 8 - 20
 • Sobota 8 - 16
 • Niedziela nieczynna

Team Dynamics - wyczynowe felgi z Wielkiej Brytanii

 • 2012-06-06
 • autor: FELGI.PL, źródło: Rimstock

Obręcze Team Dynamics wytwarzane są przez firmę Rimstock, która jest wiodącym producentem felg aluminiowych w Wielkiej Brytanii. Jej produkty charakteryzują się zaawansowanym wzornictwem i najwyższą jakością wykonania. Dowiedz się więcej o marce felg Team Dynamics.

Rimstock ściśle współpracuje w brytyjskimi producentami samochodów. Firma specjalizuje się w produkcji kutych i odlewanych felg aluminiowych. Jest największym producentem i dostawcą alufelg w Wielkiej Brytanii. Firma wprowadza wiele nowych technologii produkcji oraz projektuje nowatorskie wzory felg, które trafiają potem na rynek pierwszego wyposażenia pojazdów.

Filozofią firmy jest utrzymywanie niskich kosztów produkcji przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu usług. Wprowadzając nowoczesne rozwiązania w zakresie projektowania i produkcji, firma szybko odpowiada na potrzeby rynku i dostarcza klientom produkty doskonałej jakości.

Lokalizacja w centralnej Anglii jest idealna do świadczenia przez Rimstock usług na wysokim poziomie wszystkim klientom, niezależnie od ich wielkości czy umiejscowienia.

team dynamics logo
Logo marki Team Dynamics.

Felgi koncepcyjne Team Dynamics

Rimstock stale współpracuje z renomowanymi projektantami i producentami samochodów. Felgi Team Dynamics tego producenta pojawiały się między innymi na targach w Nowym Jorku, Genewie, Frankfurcie w samochodach koncepcyjnych takich marek jak Jaguar, Lotus, Toyota, Nissan i Ford. Ścisła współpraca fabryk z działami projektowania pozwala na pełne wykorzystanie najnowszych technologii i wyprodukowanie dokładnie takich felg, jakie zostały opracowane przez inżynierów.

Wszelkie projekty są zatwierdzane w oparciu o analizy porównawcze. Wyposażenie w systemy komputerowego modelowania 3D Silicon Graphic Pro-Engineer i Catia V5 zapewnia felgom Team Dynamics pełną kompatybilność z wszystkimi przyjętymi parametrami i założeniami technicznymi.

Podczas projektowania dokonywane są również analizy naprężeń, symulacje krzepnięcia i tym podobne procesy mające na celu stworzenie jak najlepszych felg. Niezależnie od tego czy dotyczy to jednorazowego projektu opracowanego dla samochodu koncepcyjnego, czy produkcji na szeroką skalę, felgi od Rimstock są zawsze wytwarzane w oparciu o nowatorskie koncepcje i najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Współpracując z czołowymi projektantami na świecie, Rimstock jest cały czas na bieżąco z najlepszymi pomysłami i nowoczesnymi projektami felg.

Systemy modelowania 3D wykorzystywane przez Rimstock pozwalają wygenerować trójwymiarowy wzór, a następnie wyprodukować z żywicy prototyp każdego produktu. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient może zobaczyć wstępny obraz felgi w komputerze, a nawet dotknąć fizycznego prototypu modelu. Ułatwia to wyobrażenie sobie stylu koła i ewentualne wprowadzenie poprawek przez rozpoczęciem produkcji.

W czasie procesu projektowania wykonywana jest też analiza mechaniczna felgi. Zapewnia to optymalną wydajność i zmniejszenie masy obręczy, dając felgę najwyższej jakości.

team dynamics formula renault 2.0
Felgi Team Dynamics montowane są w bolidach Formuły Renault 2.0 (fot. Rimstock).

Felgi kute Team Dynamics i zmniejszenie nieresorowanej masy pojazdu

Rimstock, w odpowiedzi na potrzeby rynku, mocno rozwija produkcję kutych felg aluminiowych. Firma jest jednym z europejskich liderów produkcji tego typu obręczy.

Współcześni projektanci felg bardzo często poszukują rozwiązań pozwalających na zmniejszenia wagi koła i nieresorowanej masy pojazdu przy jednoczesnym zmaksymalizowaniu wytrzymałości obręczy. Takimi cechami muszą charakteryzować się felgi do nowoczesnych samochodów o wysokich osiągach.

Zmniejszenie nieresorowanej masy pojazdu ma bardzo istotny wpływ na jego dynamikę i osiągi. Im większa masa, tym więcej energii jest potrzebne do wprawienia w ruch obrotowy kół samochodu.

Felgi marki Team Dynamics produkowane z kutego aluminium to masa mniejsza o ponad 30% w porównaniu do podobnych konstrukcji wykonanych ze stopów metali. Jednocześnie zwiększa się sztywność felgi wykonanej w taki sposób. Przekłada się to na lepsze osiągi samochodu, wydajniejsze hamowanie i wolniejsze zużycie elementów zawieszenia.

Ścisła współpraca z najlepszymi tunerami samochodów i stała obecność w sportach motorowych pozwalają firmie na ciągłą optymalizację, rozwijanie stylu i wydajności produkowanych felg. Alufelgi Team Dynamics spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

team dynamics felga
Produkty marki Team Dynamics charakteryzują się najwyższą jakością wykonania (fot. Rimstock).

Felgi wyczynowe Team Dynamics

Firma Rimstock jest bardzo mocno zaangażowana w sporty motorowe i stale wprowadza innowacje w felgach wyczynowych Team Dynamics. Charakteryzują się one jeszcze mniejszą masą i większą wytrzymałością niż „cywilne” obręcze. 

Felgi Team Dynamics były wykorzystywane w autach wygrywających serię British Touring Car Championship w ciągu 4 z ostatnich 6 lat. W samochodach tych zamontowane były odlewane modele Pro Race 1.2 i 1.3.

Obręcze marki Team Dynamics od 2010 roku są również wykorzystywane w australijskiej serii V8 Supercar, prawdopodobnie jednej z najlepszych i najbardziej wymagających serii wyścigów samochodów turystycznych na świecie. Rimstock został także wyłącznym dostawcą felg do tych zawodów w sezonach 2011 i 2012.

Rimstock dostarcza felgi zarówno pojedynczym zespołom, jak i do całych zawodów. Firma jest elastyczna i potrafi dostosować produkcję do potrzeb klientów niezależnie od ich wielkości. Wyczynowe felgi kute Team Dynamics Pro Race zostały sprawdzone w wyścigach, są lekkie i wytrzymałe.

Felgi marki Team Dynamics możemy także spotkać w bolidach Formuły Renault 2.0 i innych autach wykorzystywanych w wyścigach, rajdach lub rallycrossie.

Specjalistyczne felgi Team Dynamics montowane są także w wojskowych samochodach terenowych, takich jak Land Rover Defender. Obręcze takie wytrzymują bardzo duże obciążenia i są wprost idealne do stosowania w typowych samochodach terenowych. Można je oczywiście z powodzeniem montować także w „cywilnych” terenówkach.

team dynamics sporty motorowe honda civic type-r
Rimstock angażuje się w wiele dyscyplin sportów motorowych (fot. Rimstock).

Więcej niż felgi

Rimstock to także ośrodek testowania i renowacji felg.

Niezależne centrum badawcze felg jest największym tego typu ośrodkiem w Wielkiej Brytanii. Dostępne jest dla wszystkich producentów pojazdów, felg, a także indywidualnych klientów. Świadczy kompleksowe usługi badawcze dla felg:

 • wykonanych z każdego materiału (aluminium, magnezu czy włókna węglowego),
 • w każdym rozmiarze (od 10 do 24 cali),
 • o różnym przeznaczeniu (osobowe, ciężarowe, motocyklowe, wyczynowe, a nawet o zastosowaniu militarnym),
 • niezależnie od sposobu montażu (montowane centralnie lub przy różnej konfiguracji szpilek mocujących)
 • niezależnie od okoliczności (sprawdzanie nowych produktów lub zniszczonych w wyniku wypadku),
 • z różnymi homologacjami (TUV, JWL itp.).

Po każdym badaniu firma dostarcza certyfikat wystawiony przez uprawnionych do tego specjalistów.

Rimstock świadczy również usługi renowacji felg niezależnie od ich pochodzenia, zastosowania, budowy czy materiału z jakiego są wykonane. Usługa ta jest dostępna zarówno dla producentów felg na pierwsze wyposażenie, zespołów rajdowych i wyścigowych, jak i dla indywidualnych klientów.

Firma zapewnia także serwis felg wyczynowych: renowację, sprawdzanie w celu wykrycia pęknięć itd. Możliwe jest także nałożenie farby antykorozyjnej na odnawiane obręcze.

Wszystkie prace są wykonywane w nowoczesnych zakładach Rimstock, który zaopatruje się w potrzebne środki ochronne i farby u sprawdzonych i certyfikowanych dostawców (zaakceptowanych przez producentów oryginalnego wyposażenia). 

Żaden inny producent ani firma odnawiająca felgi nie zapewnia takiego poziomu i szerokiego wachlarza usług co Rimstock.

UWAGA! Zakup felg z oferty Team Dynamics wymaga indywidualnych konsultacji, często obręcze produkowane są pod konkretne auto, na indywidualne zamówienie.

Wejdź na konfigurator felg marki Team Dynamics i dobierz obręcze dla siebie.

Nasi eksperci czekają na Twoje pytania pod numerem infolinii 52 341 88 80.

Możesz też wysłać zapytanie ofertowe.

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.