Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Uwaga na podrobione felgi!

  • 2011-08-30
  • autor: FELGI.PL

Policja wkroczyła do kilkunastu siedzib i oddziałów różnych firm, które zajmują się sprzedażą artykułów samochodowych. Znaleziono i zabezpieczono tam ponad 1200 podrobionych felg samochodowych z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Jakiś czas temu informowaliśmy o handlu podrobionymi felgami wykrytym przez włoską policję. Okazuje się, że takie alufelgi trafiły także do Polski. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zainteresowali się internetowym rynkiem felg już w ubiegłym roku. Najwięcej podejrzanych firm zlokalizowano właśnie na Podlasiu.


Policja przeprowadziła nalot na hurtownie podrabianych felg.

Tanie podróbki z Chin

W ofercie tych firm znajdowało się bardzo dużo felg aluminiowych ze znakami towarowymi znanych producentów. Budziły one podejrzenia, ponieważ oferowane były za ułamek ceny, jaką trzeba zapłacić oficjalnym dystrybutorom.

Funkcjonariusze dotarli do hurtowni podejrzanych felg i ustalili, że były one sprowadzane do Polski za pośrednictwem litewskich firm, które importowały towar z Chin, Tajwanu i Hong Kongu. Z podlaskich hurtowni podrabiane felgi aluminiowe trafiały do klientów głównie za pośrednictwem aukcji internetowych lub przez lokalnych dystrybutorów akcesoriów samochodowych. Nielegalny towar mógł także trafiać do autoryzowanych stacji.

Szczególny niepokój policjantów budzi fakt, że podrobione felgi mogą być użytkowane przez kilka tysięcy klientów, podróżujących teraz samochodami wyposażonymi w alufelgi, które nie przeszły jakichkolwiek testów sprawdzających ich bezpieczeństwo.


Film przedstawia porównanie oryginalnej felgi z podrobioną.

Podrobione felgi są niebezpieczne

Przestrzegamy przez zakupem felg aluminiowych u niesprawdzonych sprzedawców. Klienci powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na podejrzanie tanie oferty na aukcjach internetowych. Fałszywe produkty charakteryzują się znacznie gorszą jakością od oryginału. Pamiętajmy, że atrakcyjne wykończenie (np. polerowany front) nie zapewni nam bezpieczeństwa na drodze. Przy zakupie powinniśmy kierować się rozsądkiem i zwracać uwagę na jakość produktów a nie tylko ich wygląd.

Najlepsze metody produkcji felg to kucie i rolowanie (flow-forming). Wykonane w ten sposób felgi charakteryzują się największą gęstością, a co za tym idzie wytrzymałością. W związku z wysokimi kosztami wytworzenia nie są to produkty na każdą kieszeń. Najpopularniejszą metodą wytwarzania felg aluminiowych jest wciąż odlewanie metodą niskociśnieniową lub grawitacyjną. Gwarantuje ona wysoką jakość produktu finalnego przy stosunkowo niskich kosztach produkcji.

Podróbki są najczęściej produkowane metodą grawitacyjną. To najtańsza i najprostsza metoda, której stosowanie wymaga kontrolowania 100% produkcji pod kątem wad ukrytych, np. pęcherzy powietrza w wewnętrznej strukturze. Niestety, fałszerze nie dbają o kontrolę jakości w procesie produkcji, wykorzystują również gorszej jakości surowiec (aluminium). Takie felgi mogą pęknąć podczas jazdy! Nikomu nie trzeba mówić, jak może się skończyć uszkodzenie felgi przy prędkości powyżej 50km/h...

Kupuj u sprawdzonych sprzedawców

Profesjonalni sprzedawcy felg oferują produkty uznanych producentów, takich jak: OZ Racing, Ronal, Rial, AEZ, MAK, itp. Gwarantuje to 100% pewność, że zakupione felgi będą bezpieczne dla użytkowników. Niska cena nie wynika z oszczędności w procesie produkcji tylko z dużych ilości sprowadzanych felg. Największym sklepom opłaca się sprzedawać taniej.

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.