Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Zabezpiecz się przed kradzieżą

  • 2009-04-09
  • autor: Oponeo.pl

O kradzieżach kół nie mówi się tak często i głośno jak o kradzieżach aut, jednak problem wciąż istnieje i zdarza się nam o nim czytać w gazetach… drobnym druczkiem. Jeśli więc, drodzy Czytelnicy wolelibyście uniknąć przykrej, porannej niespodzianki, jaką jest niewątpliwie zastanie ukochanego autka „na cegłach”, wówczas radzimy zastosować pewne proste i stosunkowo niedrogie rozwiązanie.

Zestaw antykradzieżowy

Jeśli już wyposażamy nasz pojazd w „aluski” warto wysupłać z kieszeni jeszcze parę złotych i zainwestować w zestaw antykradzieżowy. Szczególnie, że przy cenie naszych felg, która nierzadko oscyluje w granicach 1500 – 2000 zł (a bywa, że więcej, znacznie więcej), dodatkowy koszt wysokiej jakości zestawu, czyli ok. 150 zł jawi się, jako wydatek raczej drobny i jednocześnie będący inwestycją, która na pewno się opłaci.

Nie ułatwiaj złodziejowi życia
Oczywiście wspomniane rozwiązanie nie daje nam stuprocentowej pewności (bo jak się ktoś na kradzież uprze, to wołami go od tego nie odwiedziesz), ale na pewno nie ułatwi złodziejowi zadania, co więcej – skutecznie je utrudni. Chodzi o to, że ów zestaw zdecydowanie wydłuża okres zdejmowania kół (jeśli nie ma się odpowiednich narzędzi), co z kolei zwiększa szanse na to, że w tym (dłuższym) czasie ktoś złodzieja spłoszy lub on sam z kradzieży naszych „alusków” zrezygnuje i poszuka raczej auta, które w zestaw antykradzieżowy wyposażone nie jest.
No dobra, ale o czym mowa?

4 magiczne śrubki

„Antykradzieżówka” to zestaw 4 śrub/nakrętek (w zależności od samochodu) plus nasadka umożliwiająca ich dokręcenie. Zaleca się stosowanie maksymalnie jednej antykradzieżowej śruby na koło, bowiem tego typu śrub nie można dokręcać kluczem pneumatycznym (najlepiej jest zrobić to ręcznie). W efekcie więc jedna z 4 lub 5 śrub, które trzymają koło na piaście nie będzie dokręcona tak mocno jak pozostałe. Dlatego też nie radzimy stosowania np. dwóch śrub zabezpieczających na koło (w takim wypadku bowiem aż 2 z 4/5 śrub zabezpieczających nie byłyby dokręcone „na maksa”).

Pamiętaj o nasadce

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest posiadanie przy sobie nasadki, która umożliwi odkręcenie zabezpieczonych tymi śrubami kół (nasadka posiada wzór odpowiadający wzorowi wytłoczonemu na śrubie). Należy jednak pamiętać, by taką nasadkę mieć zawsze przy sobie, bowiem jeśli gdzieś na trasie złapiemy np. przysłowiową „gumę” i będziemy zmuszeni zmienić koło, a nasadkę zostawimy w domu lub garażu, to postawimy siebie w bardzo niekorzystnej sytuacji…
Oczywiście ewentualne zgubienie nasadki nie jest jeszcze końcem świata. Renomowani producenci, za dodatkową opłatą (ok. 80 zł) dostarczą nam zapasową/dodatkową nasadkę. W takim przypadku bardzo ważne jest jednak podanie odpowiedniego kodu producenta, aby „zapasówka” była dokładnie taka jak oryginalna nasadka.

Tanie zazwyczaj wychodzą drożej

Jak wspominaliśmy, zestaw antykradzieżowy renomowanych producentów, to wydatek rzędu 150 zł. Oczywiście na rynku nie brakuje tańszych odpowiedników, my jednak gorąco odradzamy ich kupowanie. Według naszej wiedzy złodzieje radzą sobie z nimi zaskakująco szybko i łatwo, a ponadto, w przypadku zgubienia oryginalnej nasadki nie będziemy mogli dokupić dodatkowej.
Gwoli ścisłości informujemy jednak, że najtańsze zestawy to wydatek ok. 50 zł. Wybór należy do Was…

Sprzedawca Ci poradzi

No właśnie, a jak dobrać odpowiedni zestaw antykradzieżowy do naszego auta? To proste – wystarczy wyjaśnić sprzedawcy, jaka to marka i model pojazdu, a on na pewno poradzi sobie z dobraniem odpowiednich śrub/nakrętek. I to wszystko.
W tym miejscu pozostaje nam już tylko życzyć Państwu, byście nigdy nie musieli sprawdzać czy Wasz zestaw dał radę, ale jak wiadomo… licho nie śpi.

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.
ocena sklepu

Felgi.pl zbiera opinie już od 2009 roku. Klienci cenią w naszym sklepie zwłaszcza: szybką i bezpłatną dostawę, przejrzystość strony internetowej, rzetelną obsługę, bogaty asortyment, atrakcyjne ceny. Pozycję lidera w sprzedaży opon i felg w Polsce mogliśmy osiągnąć również dzięki Państwa opiniom, ponieważ stale zapoznajemy się z recenzjami naszego sklepu i dążymy do realizacji rosnących wymagań klientów.
Dziękujemy za zaufanie i dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami.

4.8 Bardzo dobry! Zobacz opinie