Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
 • Poniedziałek 8 - 20
 • Wtorek 8 - 20
 • Środa 8 - 20
 • Czwartek 8 - 20
 • Piątek 8 - 20
 • Sobota 8 - 16
 • Niedziela nieczynna

Wybierz rozmiar

x
Opony typu Run Flat umożliwiają jazdę nawet po utracie ciśnienia w oponach w wyniku np. przebicia lub innych uszkodzeń eksploatacyjnych. W bocznych ściankach opony typu Run Flat znajduje się specjalna gumowa wkładka, która amortyzuje utratę ciśnienia. Wzmocniona jest również stopka opony przylegająca do felgi. Do opon typu Run Flat należy stosować felgi ze specjalnym kołnierzem (EH2+), który zagwarantuje, że opona nie zsunie się z obręczy w przypadku nagłej utraty ciśnienia.

Wybierz pojazd

Aby przymierzyć felgę musisz wybrać pojazd.

Borbet CWB dark 5x130.00 18"

certyfikowany sprzedawca
Borbet CWB dark
Borbet to niemiecki producent felg aluminiowych najwyższej jakości. To rodzinna firma założona w 1881 roku w Altena (Westfalia) produkuje aluminiowe alufelgi od 1977 roku i jest uznawana na całym świecie jako specjalista w zakresie produkcji wysokiej jakości felg aluminiowych z fascynującą stylistyką. Produkuje obręcze zarówno na orygionalne wyposażenie fabryczne samochodów jak i dla nabywców indywidualnych.

Grupa Borbet jest konsultantem technicznym i dostawcą felg z lekkich stopów dla następujących producentów samochodów:
AMG, Audi, BMW, Chrysler, Ford, Isuzu, Jaguar, Land Rover, Magna Steyr, MAN, Maybach, Mazda, MCC/Smart, McLaren, Mercedes Benz, MINI, Nissan, Opel, Porsche, PSA, Rolls Royce, Saab, Seat, Skoda, Suzuki, Vauxhall, Volkswagen, Volvo.

Program produkcji BORBET został zaprojektowany z myślą o integralności konstrukcji i wykończenia każdego koła. Przed uruchomieniem produkcji nowej linii powstaje ponad 50 prototypów felg, celem testowania ich wytrzymałości. Zanim produkt zostanie dopuszczony do sprzedaży przechodzi liczne testy według standardów TUV. Pomyślny wynik badań homologacyjnych jest potwierdzeniem najwyższych standardów wykonania produktów z logo BORBET.

Perfekcyjne wykonanie jest dla firmy Borbet najważniejsze, dlatego wszystkie produkty są objęte dwuletnią gwarancją, obejmującą powłokę lakierniczą.

Radość z posiadania felg BORBET płynie ze świadomości, że jest to arcydzieło pod względem projektowania, konstrukcji i wykończenia. Każdy model felgi z oferty BORBET odzwierciedla dążenia do osiągnięcia najwyższej jakości i wydajności.

Do kompletu felg Borbet CWB dark klient otrzymuje dekielki (zaślepki) z logo producenta felg oraz (jeśli są niezbędne) śruby lub nakrętki (w zależności od modelu auta) i pierścienie centrujące. Nie dosyłamy dekielków z logo producentów aut.

zobacz wszystkie produkty tego producenta

 1. Okres gwarancji (od daty sprzedaży kół) wynosi 2 lata dla felg lakierowanych lub 1 rok dla felg chromowanych.
 2. Felgi aluminiowe polerowane oraz chromowane nie są przeznaczone do wykorzystania w warunkach zimowych.
 3. W przypadku stwierdzenia wady felgi w okresie objętym gwarancją, reklamację należy zgłosić do punktu sprzedaży w ciągu 2 tygodni od daty wykrycia wady.
 4. Reklamacja zostanie rozpatrzona pod warunkiem:
  • wykorzystania felg zgodnie z ich przeznaczeniem oraz zaleceniami instrukcji obsługi,
  • wypełnienia zgłoszenia reklamacyjnego,
  • przedstawienia dowodu zakupu - faktura VAT lub paragon,
  • dostarczenie reklamowanego produktu do gwaranta.
  Wszystkie powyższe warunki musza być spełnione łącznie.
 5. Gwarancją nie są objęte felgi uszkodzone mechanicznie lub termicznie w wyniku:
  • nieprawidłowego montażu/demontażu
  • nieprzestrzegania zaleceń instrukcji obsługi, konserwacji, eksploatacji i przechowywania felg
  • nieprawidłowego czyszczenia felg, w szczególności:
   • wykorzystanie środków o pH kwasowym
   • użycie myjki ciśnieniowej z odległości mniejszej niż 20 cm
  • złego stanu technicznego auta, zwłaszcza układu jezdnego samochodu
  • wypadku drogowego
  • naturalnego zużycia felg
 6. Wszelkie nieautoryzowane naprawy lub przeróbki powodują utratę gwarancji ze skutkiem natychmiastowym.
 7. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji.
 8. Na czas rozpatrzenia reklamacji firma nie wydaje kół zastępczych.
 9. Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasową niesprawność pojazdu, niewygodę, bądź inne niedogodności lub koszty związane ze złożeniem reklamacji.
 10. W przypadku uznania reklamacji producent może wymienić felgi na wolne od wad lub wady te usunąć. Odbywa się to w możliwie najkrótszym terminie, który wynika z możliwości produkcyjnych. Gdy producent nie jest w stanie wymienić lub zapewnić zgodności z przeznaczeniem reklamowanych felg (np. zakończono produkcję reklamowanego towaru), Klient ma prawo do zwrotu ceny zakupu felgi.
 11. W przypadku uzasadnionej reklamacji Klientowi przysługuje prawo do zwrotu kosztów przesyłki według stawek Producenta.
 12. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji Klient pokrywa koszty przesyłki w obie strony.
 13. Zgłoszenie reklamacji oznacza akceptację powyższych warunków.
 14. Dla wszystkich spraw nie objętych warunkami niniejszej gwarancji mają zastosowanie przepisy art. 577 oraz 581 Kodeksu Cywilnego.
 15. Gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Klienta (wobec Sprzedawcy) wynikających z niezgodności towaru z umową w oparciu o Ustawę z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego.
Wybierz rozmiar

Rozmiar to inaczej szerokość i średnica felgi wyrażona w calach (1cal = 25.4mm). Średnica to podstawowy parametr, kupując felgi ich średnica i szerokość powinna pasować do opon. Na lato zalecamy montaż felg o 1-2 cale większych niż rozmiar seryjny. Większa średnica felg powoduje konieczność zastosowania opon o niższym profilu, co ma wpływ na komfort jazdy. UWAGA! Zmieniając średnicę felg na mniejszą niż aktualnie zamontowana w aucie upewnij się, czy nie spowoduje to konfliktu z układem hamulcowym. Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar powinny mieć felgi do Twojego auta skorzystaj z naszego konfiguratora.

Czytaj więcej

Zastosuj

Rozstaw śrub to parametr, na który składają się 2 wartości: ilość otworów mocujących oraz podawana w milimetrach (mm) średnica okręgu tworzonego przez otwory na śruby. Jeśli nie masz pewności, jaki rozstaw śrub powinny mieć felgi do Twojego auta skorzystaj z naszego konfiguratora.

Czytaj więcej

Zastosuj

Odsadzenie ET (offset) to wyrażona w milimetrach odległość płaszczyzny montażowej od płaszczyzny symetrii felgi. Im miejsze ET tym felga bardziej wystaje na zewnątrz auta. Jeśli zależy Tobie, aby optycznie wypełnić nadkole wybierz najmniejsze dostępne ET, a jeśli planujesz używać zimą łańcuchów śniegowych - największe. UWAGA! Nie sugeruj się wartością ET dla seryjnych felg, gdyż parametr ten jest ściśle powiązany z szerokością felgi.

Czytaj więcej

Zastosuj
8.00x18
5x130.00
40,00
84,10
26.09.2023
Oznacza to, że felgi są dostępne na naszym magazynie i zostaną dostarczone w dniu 26.09.2023. Podany termin dotyczy wyłącznie przesyłek kurierskich na adres klienta w Polsce, z płatnością za pobraniem. W pozostałych przypadkach wysyłka w 24h robocze od złożenia zamówienia lub otrzymania płatności.

Dostawa zawsze gratis już od 1 sztuki.
1 115
8,00x18
5x130.00
53,00
71,60
4-5 dni robocze
Oznacza to, że felgi są dostępne u producenta i zostaną dostarczone w przeciągu 4-5 dni od złożenia zamówienia. Podany termin realizacji jest szacunkowy i sprawdza się dla 97% zamówień złożonych w naszym sklepie.

Dostawa zawsze gratis już od 1 sztuki.
1 129
8,00x18
5x130.00
55,00
84,10
4-5 dni robocze
Oznacza to, że felgi są dostępne u producenta i zostaną dostarczone w przeciągu 4-5 dni od złożenia zamówienia. Podany termin realizacji jest szacunkowy i sprawdza się dla 97% zamówień złożonych w naszym sklepie.

Dostawa zawsze gratis już od 1 sztuki.
1 129

Kup felgi na eRaty Decyzja w 15 minut! Dowiedz się więcej > Symulator e-rat >

Wybrana felga
 • Rozmiar 8.00x18
 • Rozstaw śrub 5x130.00
 • Odsadzenie ET 40,00
 • Otwór centralny 84,10
 • Kolor czarny
 • Wzór pięcioramienny
Pokaż inne rozmiary
Ilość x
Cena 1 115 zł/szt.
= 0

Dostawa gratis

Kupuję
Kup felgi na raty Już od 12 x

eRaty banku Santander Zobacz więcej

Kup na raty

Nie jesteś pewien? Zadzwoń do eksperta: 52 341 88 80

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.