Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

ALUTEC sponsorem Mistrzostw Europy w drifcie

  • 2011-10-18
  • autor: FELGI.PL

IDS European Drifting Championship i International Drift Series to imprezy rozgrywane na torze Nürburgring. Głównym sponsorem, organizowanych w dniach 30.09 – 2.10.2011 spotkań, była niemiecka firma z Fößgönheim - ALUTEC. Na torze mogliśmy obserwować piorunujące zwycięstwo trzech niemieckich kierowców – Markusa Müllera, Michaela Scherra i Philipa Stegemanna.

Markus Müller, Michael Scherr i Philip Stegemann to trzech nowo ukoronowanych mistrzów driftu. W trakcie wielkiego finału, w pierwszym tygodniu października, na torze Nürburgring, fani mogli obejrzeć porywający pokaz jazdy na najwyższym poziomie. Wszystkie najważniejsze tytuły trafiły w ręce niemieckich kierowców. Największe zainteresowanie w trakcie zawodów budził przejazd na najbardziej wymagającej pętli wokół Mill Creek.

Blisko 80 kierowców stanęło na starcie, aby zaprezentować swoje umiejętności. Ilość chętnych pokazuje, że pozycja driftu w sportach motorowych ciągle rośnie i jeśli tendencja ta utrzyma się, z całą pewnością będzie jedną z głównym dyscyplin na zawodach motorowych. Firma ALUTEC, renomowany producent modnych felg aluminiowych z Niemiec, zauważając to zjawisko regularnie wspiera organizację zawodów i młodych kierowców.

Wychodząc naprzeciw nadchodzącym trendom, sponsorzy z ALUTEC objęli swoim patronatem zespół z klasy pro - Nissan/ALUTEC. Nowym mistrzem w tej klasie został Michael Scherr. Wygrał spośród 16 zakwalifikowanych do finału kierowców. Pomimo, że w klasyfikacjach nie uzyskał znaczącego wyniku punktowego, dzięki ogromnemu zaangażowaniu w trakcie przejazdu finałowego odniósł zwycięstwo.

michael scherr drift
Michael Scherr - jeden z mistrzów driftu w akcji.

Bezpośrednio przed ostatnim etapem wyścigu, Markus Müller, kierujący autem marki BMW, wygrał etap Shoot-Out, uzyskując 20 punktową przewagę nad rywalami. Intensywny rozwój zawodów driftowych zawdzięczamy firmie ALUTEC, która jest głównym sponsorem IDS European Drifting Championship i to właśnie dzięki jej zaangażowaniu byliśmy świadkami pełnego emocji sezonu.

Największa europejska organizacja driftu uznała Niemca, Philipa Stegemanna najlepszym kierowcą etapu Drift-Battle. W ostatnim przejeździe stoczył walkę z Finem, Juhą Rintanenem, kierującym 600 konnym Nissanem. Pomimo spektakularnej jazdy, Rintanen okazał się bezsilny i musiał przyznać się do porażki 3:7 na korzyść Stegemanna.

felgi alutec drift
 IDS European Drifting Championship to święto wszystkich miłośników motoryzacji.

Sezon 2011, który bez wątpienia możemy zaliczyć do bardzo udanych, przyniósł wszystkim fanom driftu oraz przede wszystkim kierowcom niezapomniane emocje. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnych zawodów.

Zobacz bogatą ofertę felg ALUTEC.

Firma produkuje między innymi wysokiej jakości felgi przeznaczone na zimę, które doskonale sprawdzą się w trakcie nadchodzącego sezonu.

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.