Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Ranking producentów felg 2014

  • 2014-03-19
  • autor: FELGI.PL
Firma BBS zajęła pierwszą lokatę w rankingu producentów felg niemieckiego czasopisma motoryzacyjnego „Auto Bild”. Jego czytelnicy zdecydowali, że obręcze BBS zarówno pod względem jakości, jak i designu zasługują na najwyższe miejsce na podium.

Najlepszego producenta 2014 roku wyłoniono w głosowaniu, w którym mogli wziąć udział czytelnicy magazynu „Auto Bild”. Polegało ono na wyborze dowolnej marki i przyznaniu jej od 0% do 100% swojego zadowolenia z dwóch głównych parametrów felg – jakości i designu. W obu kategoriach zwyciężyła niemiecka firma BBS, której obręcze są cenione przez entuzjastów motoryzacji i cechują się starannością wykonania oraz niepowtarzalnym wyglądem.

Audi z felgami BBS
   
Felgi BBS pokonały konkurentów w obu kategoriach testu „Auto Bild” (fot. BBS).
 

Oprócz zajmującej pierwsze miejsce w rankingu marki BBS, czytelnicy niemieckiego czasopisma docenili również felgi Borbet, które w kategorii jakości zajęły 2 miejsce, a pod względem designu uplasowały się na 3 lokacie w tabeli. Borbet od lat uważny jest za jednego z najważniejszych twórców felg aluminiowych na świecie, dlatego wybór czytelników nie zaskakuje.

Wysokie miejsce zajęła również włoska firma OZ Racing, której felgi uzyskały 3 miejsce pod względem jakości i 2 pod kątem designu. Firma, która nie należy do światowych potentatów na rynku felg, jest bardzo aktywna w świecie sportów motorowych, gdzie słynie z najwyższej jakości swoich wyrobów, ich trwałości i maksymalnych parametrów.

Jak wybrać najlepsze felgi?

Rankingi i testy felg, pomimo tego, że są pomocne przy wyborze optymalnego produktu, nie zawsze przeprowadzane są w warunkach, z którym zmierzymy się na drodze. Dlatego też przed zakupem obręczy wskazane jest zapoznanie się z opiniami innych kierowców – np. na naszym forum i wybranie modelu, który sprawdzi się w praktyce.

W głosowaniu na najlepsze felgi wzięli udział czytelnicy magazynu „Auto Bild”. Warto pamiętać o tym, że to ich opinie znajdują odzwierciedlenie w rankingu i doświadczenie kierowców zza naszej zachodniej granicy nie musi mieć przełożenia na polskie warunki drogowe i pogodowe. W podjęciu decyzji dotyczących zakupu felg dobrze jest zaczerpnąć informacji z kilku źródeł i wybrać obręcze, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom.

Jakość

Producent Ocena w %
1. BBS 65%
2. Borbet 33%
3. OZ 31%
4. ATS 22%
5. Rial 16%
6. Ronal 15%
7. AEZ 14%
8. RH Alurad 12%
9. Alutec 11%
10. Dezent 8%

Design

Producent Ocena w %
1. BBS 62%
2. OZ 36%
3. Borbet 34%
4. ATS 21%
5. Rial 19%
5. Ronal 19%
7. AEZ 18%
8. Alutec 16%
9. RH Alurad 14%
10. Dezent 11%

Nie wiesz które felgi wybrać? Skorzystaj z naszego konfiguratora felg.

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.