Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Środek do czyszczenia felg P21-S Power Gel

  • 2011-10-03
  • autor: FELGI.PL

Brud osadzający się na felgach może spowodować nieodwracalne uszkodzenia na ich powierzchni. Jak powinno się czyścić felgi? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Codziennie użytkowanie samochodu powoduje powstawanie uciążliwego pyłu hamulcowego, który osadza się na powierzchni felg. Ma to bardzo szkodliwy wpływ na ich powierzchnię. Negatywny wpływ na felgi mają także czynniki środowiskowe, takie jak sól, wilgoć oraz ciągłe uderzenia kamieni w czasie jazdy. Jeśli regularnie nie pielęgnuje się felg odpowiednimi środkami, mogą one ulec trwałym uszkodzeniom. Właściwa pielęgnacja felg, zachowuje nie tylko ich atrakcyjny wygląd zewnętrzny, ale również ich wartość w realnym pieniądzu.

Charakterystyczny, szaro-czarny osad pojawiający się na powierzchni felg jest bardzo trudny do wyczyszczenia. Jeśli nie jest regularnie usuwany, wgryza się w felgę. Powstają wówczas mikroskopijne dziurki, w których osadzają się metale zawarte w pyle hamulcowym. W połączeniu z wilgocią prowadzi to do korozji kontaktowej. Jednocześnie pył hamulcowy przenika przez warstwę ochronnego lakieru i trwale uszkadza felgi. Na takie szkodliwe działanie felgi szczególnie są wystawione zimą, gdzie wilgoć i sól na drogach spotykamy praktycznie codziennie.

Uwaga na środki czyszczące z kwasem

Uporczywych zabrudzeń na felgach nie da się usunąć tradycyjnymi domowymi środkami czyszczącymi lub zwykłymi szamponami samochodowymi. Nie należy także czyścić felg tanimi środkami zawierającymi kwasy lub mocno alkaliczne składniki – są one szkodliwe dla człowieka i materiału (prowadzą do powstawania uszkodzeń lakieru, plam i przebarwień na częściach metalowych). Co więcej, gdy takie środki dostaną się do elementów zawieszenia i układu hamulcowego mogą je uszkodzić i negatywnie wpłynąć na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy.

Aby móc całkowicie i bezpiecznie usunąć wszystkie składniki zabrudzenia felgi, potrzebne są specjalnie do tego stworzone, zatwierdzone i skuteczne środki czyszczące do felg, jak np. P21-S Power Gel. Jest to ulepszona formuła środka znanego od wielu lat. Preparat ten charakteryzuje się wysoką jakością. Skutecznie czyści felgi nie niszcząc przy tym materiału, z którego są wykonane i jest bezpieczny dla naszego zdrowia.

p21-s power gel
Żel do czyszczenia felg P21-S w opakowaniu 500ml zawiera dodatkowo rozpylacz i gąbkę.

Właściwości P21-S Power Gel

- skutecznie usuwa najbardziej uporczywy brud osadzający się na felgach,
- jest łatwy w stosowaniu i działa bardzo szybko, w ciągu 3-5 minut,
- nie zawiera kwasów – jest bezpieczny dla ludzi i materiału,
- jest wydajny i skuteczny,
- czyści samodzielnie – wystarczy spryskać felgi i odczekać kilka minut.

P21-S Power Gel to uniwersalny preparat, doskonale nadaje się do czyszczenia felg:

- lakierowanych,
- oksydowanych,
- aluminiowych,
- stalowych,
- o wysokim połysku.

Jak stosować P21-S Power Gel?

Przed użyciem wyreguluj rozpylacz tak, aby powstał optymalny strumień rozpylenia. Następnie spryskaj felgi i poczekaj od 3 do 5 minut. Po upływie tego czasu dokładnie spłucz silnym strumieniem wody lub skorzystaj z myjni.

Jeśli felgi są zabrudzone wyjątkowo mocno lub temperatura otoczenia wynosi poniżej 10 st. C, odczekaj 10 minut nim spłuczesz felgi wodą. W razie potrzeby, do czyszczenia możesz dodatkowo użyć gąbki.

Najwyższa jakość środka P21-S

Środek do czyszczenia felg P21-S jest polecany przez renomowanego producenta felg Carlsson.

Co więcej, preparat ten był wielokrotnie polecany w testach przeprowadzanych przez organizacje i czasopisma motoryzacyjne, m.in teście organizacji ACE z 2009 roku oraz czasopism "Auto Zeitung" (2009 rok) i "Auto Bild" (2006 i 2011 rok).

Zobacz pełne wyniki testów (kliknij w miniaturę, aby zobaczyć pełny test):

Test Auto Bild 2011
test auto bild 2011
Test Auto Zeitung 2009
test auto zeitung 2009
Test ACE 2009
test ace 2009

Test Auto Bild 2006
test auto bild 2006

Producent środka P21-S Power Gel

Producentem środka do czyszczenia felg P21-S Power Gel jest firma Dr. O.K. Wack Chemie, która powstała w 1975 roku. Jest światowym liderem produkcji środków pielęgnacyjnych do samochodów osobowych, motocykli, rowerów i „outdoor” oraz precyzyjnych środków czyszczących dla przemysłu „high tech”.

Produkty firmy charakteryzują się innowacyjnością i wysoką jakością. Dr. O.K. Wack Chemie wypracowała przez cały okres swojego istnienia ponad 40 patentów. Najwyższa jakość produktów firmy została potwierdzona licznymi, niezależnymi testami konsumenckimi.

Komentarze
Re: Środek do czyszczenia felg P21-S Power Gel
gudi 2012-02-13

Czy moglibyście podać adres (stronę internetową) gdzie można zakupić powyżej prezentowany środek? Wydaje się naprawdę dobry więc chciałbym sobie go sprawić...

Re: Środek do czyszczenia felg P21-S Power Gel
Jacek Grześkowiak OPONEO.PL S.A. 2012-02-14

Witam, jeżeli jest Pan zainteresowany zakupem środka prosze o wysłanie miala na adres felgi@felgi.pl , podając numer kontaktowy. nasz pracownik skontakuje się z Panem. pozdrawiam

Re: Środek do czyszczenia felg P21-S Power Gel
Gelo 2012-11-22

Środek w porównaniu do płynu ATACK do felg to jak dzień do nocy. P21 Power Gel jest gęsty po nałożeniu z malinowego płynu robi się brązowy ciemny budyń rozpuszczający brud w kilka minut. Usuwa całe świństwo, którego nie mogłem zmyć stosując atak i gąbki !!!!!! zero szorowania jest naprawdę niezwykła moc i to widać ! Jedyna wada to jego cena. Patrząc przez pryzmat tego żel jest to koncentrat to warto i to zdecydowanie

Dodaj komentarz
profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.