Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
10 - 18 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela 10 - 18

Felgi aluminiowe do Fiat Punto


Marka pojazdu
Model pojazdu
Typ nadwozia
Generacja
Silnik

Wybierz nadwozie oraz generację dla modelu Fiat Punto

Marka Fiat Punto

Fiat Punto to małolitrażowy samochód osobowy pozycjonowany w autosegmencie B, czyli klasie aut małolitrażowych. Model po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1993 roku. Nazwa Punto w języku włoskim oznacza "punkt" lub "kropkę". Fiat Punto został następcą Fiata Uno.

Pierwsza generacja Fiata Punto była produkowana w latach 1993-1999. Fiat Punto drugiej generacji do sprzedaży trafił w 1999 roku, a jego produkcja została zakończona w 2011. Co ciekawe, w 2013 roku na Bałkanach wznowiono produkcję Fiata Punto II ze względu na duże zainteresowanie tym modelem w regionie.

Trzecia generacja, Fiat Grande Punto jest produkowana od 2005 roku. Model Grande Punto doczekał się dwóch istotnych modernizacji: Punto Evo (2009) i Punto 2012 (2012).

Fiata Punto można spotkać w trzech wersjach nadwozia. Najbardziej popularne są 3 i 5-drzwiowe hatchbacki, ale pierwsza generacja była również dostępna jako 2-drzwiowe cabrio.

Model odniósł duży rynkowy sukces - od 1993 roku sprzedało się prawie 9 mln egzemplarzy, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się aut w swojej klasie w Europie. Fiat Punto był wielokrotnie nagradzany, wygrał m.in. plebiscyt na Europejski Samochód Roku 1995.

Fiat Punto konkuruje głównie z modelami Ford Fiesta, Peugeot 207, Renault Clio, Toyota Yaris i Volkswagen Polo.


Samochód ten występuje z rozstawem śrub 4x98 lub 4x100 w zależności od generacji. Średnica piasty w tym modelu to 56,5 lub 58,1 mm. Seryjne rozmiary felg aluminiowych to 5,00x13; 5,50x14 i 6,00x15. Rozmiary opcjonalne wynoszą od 5,50x14 do 8,00x18 (zależy to od generacji, wersji wyposażenia, pojemności silnika, mocy silnika i kilku innych czynników).

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.
ocena sklepu

Felgi.pl zbiera opinie już od 2009 roku. Klienci cenią w naszym sklepie zwłaszcza: szybką i bezpłatną dostawę, przejrzystość strony internetowej, rzetelną obsługę, bogaty asortyment, atrakcyjne ceny. Pozycję lidera w sprzedaży opon i felg w Polsce mogliśmy osiągnąć również dzięki Państwa opiniom, ponieważ stale zapoznajemy się z recenzjami naszego sklepu i dążymy do realizacji rosnących wymagań klientów.
Dziękujemy za zaufanie i dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami.

4.8 Bardzo dobry! Zobacz opinie