Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela 10 - 18

Felgi aluminiowe do Dacia


Marka pojazdu
Model pojazdu
Typ nadwozia
Generacja
Silnik

Wybierz model Dacia

Marka Dacia

Dacia

Dacia to rumuńska marka samochodów, która obecnie należy do francuskiego koncernu Renault. W jej ramach oferowane są samochody osobowe i dostawcze.

Początki Dacii związane są z powstaniem firmy Uzina de Autoturisme Piteşti w 1943 roku. Przedsiębiorstwo to początkowo produkowało silniki do samolotów. Marka Dacia została utworzona w 1952 roku. Jej nazwa wzięła się od historycznej rzymskiej krainy, która leżała na terenie dzisiejszej Rumunii.

W 1966 roku zakończyła się budowa nowej fabryki. Jednocześnie rumuńska firma próbowała stworzyć własny model samochodu pod nazwą Mioveni. W związku z tym w 1968 roku została zawiązana umowa z Renault. W wyniku umowy została rozpoczęta produkcja samochodów w oparciu o licencje francuskiego koncernu. Pierwszym modelem auta wyprodukowanym przez Rumunów była Dacia 1100 bazująca na Renault 8. W 1969 pojawił się następca - seria aut 1300/1210/1310/1410. Była ona w całości oparta na Renault 12. Oznaczenie modelu zależało od pojemności silnika. Zbudowano także wersję kombi auta, w której silnik zapożyczono od Volkswagena Golfa. Następnia powstała Dacia 2000 – samochód klasy wyższej oparty na Renault 20. W 1976 roku współpraca z Renault została zakończona i Dacia zaczęła produkować samochody na własną rękę w oparciu o technologie innych producentów.

Pierwszy model samochodu zbudowany wyłącznie przez Dacię pojawił się w 1995 roku. Był to model Nova opracowany przez rumuńskich inżynierów w oparciu o płytę podłogową i rozwiązania z Peugeota 309.

W 1999 roku Dacia została w całości przejęta przez Renault. Koncern zrestrukturyzował firmę, wprowadził swoje rozwiązania technologiczne oraz najwyższe światowe standardy produkcji. Wkrótce potem na ryku pojawiła się Dacia SuperNova zastąpiona w 2003 roku przez Solenze. W 2004 pojawiła się Dacia Logan. Rok 2007 przyniósł Dacię Sandero i nowe logo marki. W 2009 roku na targach w Genewie pokazano prototyp crossovera/SUVa na bazie Dacii Logan. Rok później zaprezentowano wersję seryjną pierwszego SUVa marki – Duster. W roku 2012 zaprezentowane zostały Logan II, Sandero II, minivan Lodgy i kombivan Dokker. Samochody Dacia budowane są w oparciu o modele aut Renault.

Dacia Lodgy zdobyła tytuł Rodzinnego Samochodu Roku 2012. Rok 2013 przyniósł drugie miejsce w plebiscycie Van Of The Year dla Dacii Dokker, a Duster został ogłoszony Indyjskim Samochodem Roku 2013. Oprócz tego Logan II został Rumuńskim Samochodem Roku 2013.

Dacia Lodgy zdobyła tytuł Rodzinnego Samochodu Roku 2012. Rok 2013 przyniósł drugie miejsce w plebiscycie Van Of The Year dla Dacii Dokker, a Duster został ogłoszony Indyjskim Samochodem Roku 2013. Oprócz tego Logan II został Rumuńskim Samochodem Roku 2013.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.