Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Renault


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Renault

Marka Renault

Renault

Renault to jeden z najstarszych na świecie producentów samochodów, a obecnie czwarty na świecie co do wielkości. Auta marki należą do grona najbardziej popularnych w Europie.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1899 roku przez trzech braci: Louisa, Marcela i Fernanda. Louis zajął się projektowaniem i budową samochodów, a pozostała dwójka była odpowiedzialna za sprzedaż.

Pierwszym autem wyprodukowanym przez Renault był Typ A 1CV, który posiadał moc 1,75 KM. W ciągu pierwszego roku od powstania sprzedało się 76 sztuk tego modelu. Już w 1905 roku Renault mógł pochwalić się wyprodukowaniem 905 sztuk różnych aut.

Założyciele firmy Renault byli wielkimi miłośnikami sportów motorowych. Modele marki regularnie startowały w różnych zawodach, co powodowało wzrost ich popularności. Jeden z braci Renault zginął podczas wyścigu, ale nie powstrzymało to firmy od dalszego angażowania się w sport.

Przed wybuchem wojny Renault wyprodukował model AG, który był wykorzystywany między innymi jako taksówka. Podczas wojny samochody te zostały zarekwirowane i dostarczały zaopatrzenie na front.

Po zakończeniu wojny firma Renault została znacjonalizowana. Ostatni z braci Renault, Louis zmarł w 1944 roku w więzieniu, oskarżony o sympatyzowanie z faszyzmem.

W 1946 roku ruszyła produkcja modelu 4CV, który odniósł sukces dzięki mały rozmiarom i doskonałym osiągom (wygrał między innymi wyścig Le Mans czy Rajd Monte Carlo). Renault 4CV był bardzo dobrym konkurentem dla VW Beetle. Do 1961 roku został wyprodukowane milion sztuk tego samochodu. Pierwszym autem Renault z napędem na przód był następca 4CV – model 4. Do połowy lat 90-tych wyprodukowano blisko 8 milionów różnych wersji tego samochodu.

Lata 60. przyniosły model Renault 16. Był to pierwowzór samochodów rodzinnych – pierwsze na świecie auto o nadwoziu typu hatchback. Pojazd ten zdobył dla Renault pierwszy w historii tytuł Samochodu Roku. W tym samym czasie popularne stały się też modele 8 i 12 (późniejsza Dacia 1300).

Początek lat 70. to debiut małego samochodu, który otrzymał nazwę 5 (w latach 90. zastąpił go model Clio) oraz wyprodukowanie pierwszego bolidu Formuły 1. Kolejne ważne modele Renault to: 9 (1981 r.), limuzyna 25 (1984 r.), Laguna (1994 rok), Megane (1995 rok) i Scenic (1996 rok).

Najpopularniejsze modele aut Renault to: Clio, Espace, Kangoo, Laguna, Mégane, Safrane, Scénic, Twingo, Twingo II, Vel Satis, Thalia, Latitude, Modus, Koleos, Fluence, Captur, Avantaime i Zoe.

Do Renault należą także marki Dacia, Alpine, Łada, Moskwicz i Renault Samsung Motors.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.