Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Opel Corsa


Marka pojazdu
Model pojazdu
Typ nadwozia
Generacja
Silnik

Wybierz nadwozie oraz generację dla modelu Opel Corsa

Marka Opel Corsa

Opel Corsa to samochód osobowy zaliczany do klasy małolitrażowych (autosegment B). Model jest nieprzerwanie produkowany od 1982 roku. Auto to zastąpiło w ofercie marki Opla Kadetta City. Nazwa modelu Corsa wzięła się z łaciny i oznacza "korsykański".

Pierwsza generacja Corsy (A) przypada na lata 1982-1993. Druga generacja (Corsa B) była z kolei produkowana w latach 1993-2000. Trzecia generacja (C) jest datowana na lata 2000-2006. W 2006 roku na rynku pojawiła się Corsa D.

W zależności od generacji Opel Corsa występuje w różnych wersjach nadwozia. Najbardziej popularny jest 3 i 5-drzwiowy hatchback, ale dostępne były także 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi, a nawet 2-drzwiowy pickup.

Corsa sprzedawana jest również poza kontynentem europejskim, jako Vauxhall w Wielkiej Brytanii, Chevrolet w Ameryce Południowej i Holden w Australii. Pomimo obecności na światowym rynku, Corsa nigdy nie była oferowana w USA i Kanadzie.

Opel Corsa to najlepiej sprzedający się samochód Opla w historii firmy. Od rozpoczęcia produkcji w 1983 auto znalazło blisko 15 milionów nabywców.

Opel Corsa na rynku konkuruje m. in. z Fordem Fiesta, Hondą Jazz, Peugeotem 207, Renault Clio, Seatem Ibiza, Skodą Fabia, Toyotą Yaris i Volkswagenem Polo.


Opel Corsa posiada rozstaw śrub 4x100 lub 5x100 w zależności od generacji. Średnica piasty to 56,6 lub 65,1 mm. Z kolei seryjne rozmiary felg aluminiowych wynoszą 5,00x13, 5,00x14; 5,50x13; 5,50x14; 6,00x15 lub 6,50x16. Rozmiary opcjonalne wynoszą od 5,50x13 do 8,00x18 (zależy to od generacji, wersji wyposażenia, pojemności silnika, mocy silnika i kilku innych czynników).

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.
ocena sklepu

Felgi.pl zbiera opinie już od 2009 roku. Klienci cenią w naszym sklepie zwłaszcza: szybką i bezpłatną dostawę, przejrzystość strony internetowej, rzetelną obsługę, bogaty asortyment, atrakcyjne ceny. Pozycję lidera w sprzedaży opon i felg w Polsce mogliśmy osiągnąć również dzięki Państwa opiniom, ponieważ stale zapoznajemy się z recenzjami naszego sklepu i dążymy do realizacji rosnących wymagań klientów.
Dziękujemy za zaufanie i dzielenie się z nami Państwa spostrzeżeniami.

4.8 Bardzo dobry! Zobacz opinie