Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do BMW


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model BMW

Marka BMW

BMW

BMW to niemiecki koncern, którego historia zaczęła się w 1913 roku. Wówczas Karl Friedrich Rapp postanowił założyć fabrykę silników do samolotów, która ostatecznie powstała w 1916 roku. Firma została nazwana Bayerische Flugzeugwerke, a rok później przyjęła nazwę Bayerische Motoren Werke (BMW).

BMW bardzo szybko wpadło w kryzys finansowy i techniczny. Nowy zarząd postanowił połączyć fabrykę wzniesioną przez Rappa z zakładem Gustava Otto. Powstała firma przyjęła nazwę BFW, która została jednak szybko zmieniona z powrotem na BMW.

Po I wojnie światowej firma przestała produkować silniki dla lotnictwa i skupiła się wytwarzaniu hamulców pneumatycznych do pociągów, a także pierwszych motocykli. W 1920 roku powstało logo BMW, które przypomina swoim wyglądem kręcące się śmigło.

W 1928 roku w fabryce BMW w Eisenach powstał pierwszy model samochodu tej marki - Dixi 3/15. Na początku lat 30-tych model z powodzeniem startował w wyścigach.

W 1936 roku na legendarnym torze Nürburgring został zaprezentowany roadster 328, który był nominowany w plebiscycie na Samochód Stulecia. Samochód był napędzany przez dwucylindrowy silnik o mocy 80 KM.

W wyniku powojennych układów politycznych w 1951 roku produkcja BMW w Eisenach została prawnie zakazana. Nazwa została zmieniona na EMW, a cztery lata później zakład zajął się produkcją Wartburgów. W latach 50., w obliczu kryzysu planowano sprzedaż marki spółce Daimler-Benz AG. Protesty akcjonariuszy i pracowników zablokowały jednak przejęcie firmy.

W latach 70. do zarządu firmy dołączył Eberhard von Kuenheim. Pod jego dowództwem obroty marki wzrastały nieraz nawet osiemnastokrotnie. W 1972 roku zadebiutowały pierwsze auta z popularnej do dzisiaj Serii 5. W tym samym okresie powstał również dział BMW Motorsport, który zajął się tworzeniem samochodów o sportowej charakterystyce. W latach 80. swoją premierę miały pierwsze wersje Serii 3, Serii 6 (stanowiącej idealne połączenie luksusu ze sportem) oraz Serii 7.

W 1994 roku BMW przejęło brytyjskie Rover Group, ale krok ten okazał się nietrafiony. Oferta Rovera była przestarzała i sprzedaż osiągała niski poziom. Współpraca Rover – BMW zakończyła się w 2000 roku. We władaniu BMW pozostała jedynia marka Mini. Oprócz tego firma przejęła prawa do marki Rolls-Royce.

Przełom XX i XXI wieku dla BMW przebiegł pod znakiem wejścia w segment samochodów sportowo-użytkowych. Wówczas swój debiut miał model X5, a potem jeszcze inne SUV-y – X3 i X1.

Najpopularniejsze samochody BMW to: M3, M5, M6, Seria 1, Seria 3, Seria 5, Seria 6, Seria 7, Seria 8, X1, X3, X5, X6, Z3, Z4 i Z8.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.