Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Jeep


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Jeep

Marka Jeep

Jeep

Jeep to amerykańska marka oferująca samochody terenowe i typu SUV. Obecnie jest ona częścią przedsiębiorstwa Chrysler. Jeep zapisał się w historii motoryzacji w takim stopniu, że do dziś nazwa marki jest używana do potocznego określenia wszystkich aut terenowych.

Początki marki Jeep związane są z rokiem 1940, kiedy armia USA ogłosiła przetarg na lekki samochód rozpoznawczy. Do konkursu zgłosiły się firmy Willys-Overland oraz American Bantam Car Manufacturing Company. Wkrótce do tej pary dołączył także Ford, próbując zdobyć korzystny kontrakt.

Pierwszymi samochodami wyprodukowanymi w związku z tym były Willys MA, Willys MB i Ford GPW. Powszechnie auta były nazywane „jeepami” i w 1950 r. firma Willys oficjalnie zastrzegła markę Jeep.

Z pochodzeniem nazwy Jeep związanych jest kilka historii. Pierwsza mówi, że inspiracją była postać Eugene The Jeep z kreskówki „Popeye”, która słynęła z wyjątkowej sprawności (tak jak samochody terenowe). Według drugiej nazwa marki wzięła się od modelu Ford GP (wym. „dżipi” - „jeep”). Trzecia wersja to rozwinięcie skrótu GP – General Purpose (samochód ogólnego przeznaczenia). Skrót ten nie został jednak nigdy oficjalnie rozwinięty w taki sposób.

Pierwszy cywilny model Jeepa trafił do sprzedaży w 1945 roku pod nazwą CJ2A. Skrót CJ oznaczał "Civilian Jeep". W kolejnych latach powstały kolejne wersje Jeepa CJ. Rok 1962 przyniósł model Wagoneer, który posiadał pierwszą w pojeździe 4x4 automatyczną skrzynię przekładniową. W roku 1973 zaprezentowano model CJ-7, który w porównaniu do porzednich modeli był istotnie zmodyfikowany. Najlepiej wyposażony samochód marki w historii został zaprezentowany w 2003 roku. Był to Jeep Wrangler Rubicon (od nazwy wyjątkowo trudnego szlaku turystycznego), który otrzymał mosty napędowe Dana 44 oraz blokadę mechanizmów różnicowych uruchamianą za pomocą przycisku.

Jeep kilkukrotnie przechodził z rąk do rąk. W 1953 właścicielem marki został Kaiser. W 1970 roku marka została przejęta przez American Motors Corporation. Firma AMC zostala z kolei wykupiona przez Chryslera w 1987 roku. W 1998 roku Chrysler wspólnie z firmą Daimler-Benz utworzył koncern Daimler-Chrysler. Po zakończeniu współpracy Chrysler wykupił udziały Daimlera w firmie.

W Polsce dostępne są modele Jeep Compass, Grand Cherokee i Wrangler. Pozostałe popularne modele Jeepa to: Cherokee, Commander, Liberty, Patriot i Wagoneer.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.