Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Kia


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Kia

Marka Kia

Kia

KIA (Kyongseung Precision Industry) to koreańska firma, która powstała w 1944 i działalność zaczęła od produkcji części do rowerów. Jest to najstarsza firma motoryzacyjna pochodząca z Półwyspu Koreańskiego. W 1952 roku przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na KIA Industry Company, a 5 lat później wypuściło na rynek swój pierwszy produkt – motocykl C-100.

Pierwszy samochód marki KIA powstał w 1971 roku, a była to ciężarówka Tytan. Debiut na rynku aut osobowych miał miejsce w 1974 roku. Wówczas to na bazie Mazdy wyprodukowany został model Brisa.

Podobnie jak wiele innych marek motoryzacyjnych również KIA była na początku swojej działalności zależna od innych, większych koncernów samochodowych. Marka współpracowała z Peugeotem (w 1974 r. przy okazji modelu 604), Fiatem (1975 r., model 132) czy Fordem. Jednak przez wszystkie lata swojej działalności dowodzący firmą dążyli do tego, aby KIA jak najszybciej stała się niezależna.

Podobnie jak wiele innych marek motoryzacyjnych również KIA była na początku swojej działalności zależna od innych, większych koncernów samochodowych. Marka współpracowała z Peugeotem (w 1974 r. przy okazji modelu 604), Fiatem (1975 r., model 132) czy Fordem. Jednak przez wszystkie lata swojej działalności dowodzący firmą dążyli do tego, aby KIA jak najszybciej stała się niezależna.

Na początku lat 90-tych firma rozpoczęła sprzedaż samochodów na terenie Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Bardzo popularne były wówczas modele Sportage i Sephia. KIA rozpoczęła także eksport swoich aut na rynki całej Europy. Sprawiło to, że w 1993 roku firma przekroczyła liczbę 3 milionów wyprodukowanych samochodów.

W 2000 roku KIA połączyła się Hyundaiem. W 2003 koncern przyjął nazwę Hyundai-Kia Automotive Group. Obecnie jest to jeden z dwóch największych koreańskich producentów aut. Ta ogromna spółka dysponuje własnymi ośrodkami badawczymi, kilkoma dużymi filiami osadzonymi na całym świecie i zatrudnia łącznie ponad 30 milionów pracowników.

W 2006 roku KIA wprowadziła do oferty model Cee’d, który zmienił wizerunek marki i charakter całej kompaktowej klasy samochodów. Cee’d uzyskał aż pięć gwiazdek w prestiżowych testach zderzeniowych Euro NCAP. Model ten wykonany jest z bardzo dobrej jakości materiałów i w każdej kategorii dorównuje modelom typu VW Golf. Również model KIA Picanto zbiera dobre noty w klasie aut miejskich.

KIA jest bardzo związana ze sportem. Marka jest głównym sponsorem Australian Open, a w latach 2007-2014 oficjalnym partnerem motoryzacyjnym FIFA.

Najpopularniejszymi modelami samochodów KIA są: Cee’d, Picanto, Optima, Rio, Soul, Carnival, Sorento, Sportage, Carens, Cadenza, Magnetis, Venga i Ray.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.