Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Honda


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Honda

Marka Honda

Honda

Honda pierwsze kroki w branży motoryzacyjnej stawiała w 1948 roku. Firma została założona przez Soichiro Hondę i na początku swojej działalności zajmowała się produkcją części mechanicznych, silników i motocykli. Pod koniec lat 40. Japonia była wyniszczona przez wojnę i małe motocykle produkowane przez Hondę były wówczas tanią i efektywną formą transportu. Pierwszym w pełni produkcyjnym modelem był Dream D-Type, który premierę miał w 1949 roku.

W latach 50. kraj zaczął szybko rozwijać się gospodarczo. Na boomie skorzystała również Honda. Firma zaczęła być aktywna w sportach motorowych. Popularność w USA doprowadziła do otwarcia amerykańskiego oddziału przedsiębiorstwa (American Honda Company) w 1958 roku. Wielką popularnością cieszył się zaprezentowany na tamtejszym rynku w 1959 roku motocykl C100 CuperCub, który sprzedał się w ponad 50 milionach sztuk.

Po zdobyciu mocnej pozycji na rynku motocykli przyszedł czas na samochody. W tym segmencie Honda zadebiutowała w 1960 roku. Pierwszym seryjnym modelem Hondy była półciężarówka T360. W 1963 roku pojawił się model pick-upa. W tym samym czasie firma zaprezentowała sportowego dwudrzwiowego roadstera S500 z silnikiem o mocy 44KM. Samochody produkcji Hondy cieszyły się popularnością głównie w Japonii. W Stanach Zjednoczonych nie cieszyły się powodzeniem ze względu na małe rozmiary i niewielką pojemność silnika.

W 1971 roku rozpoczęto prace nad jednym z najważniejszych dzieł Hondy – oszczędnym silnikiem CVCC. W 1976 roku pojawił się model Accord, który szybko zyskał miano bestselleru. Stopniowe zwiększanie obrotów sprawiło, że pod koniec lat 70. Honda zyskała miana najlepiej rozwijającej się firmy w historii przemysłu japońskiego.

Lata 80. przyniosły Hondzie wzrost popularności w Europie i Stanach Zjednoczonych. W 1986 roku pojawił się model Acura, a w 1987 na rynek trafiła Honda Prelude (pierwszy na świecie samochód z układem kierowniczym sterującym czterema kołami). Lata 90. przyniosły modeli CR-V, FR-V i S2000. Obecnie Honda bardzo mocno angażuje się w technologie hybrydowe i rozwój silników wysokoprężnych.

Honda współcześnie produkuje samochody, motocykle, skutery, samoloty, silniki oraz maszyny budowalne i rolnicze. Jest to aktualnie największy producent silników na świecie (25 milionów rocznie). Fabryki korporacji znajdują się w 30 krajach.

Modele samochodów Hondy to m. in. Accord, Civic, City, Concerto, CR-V, CR-X, CR-Z, FR-V, HR-V, Insight, Integra, Jazz, Legend, Logo, Prelude, S2000, Shuttle i Stream.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.