Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
10 - 18 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 19
  • Sobota 9 - 12
  • Niedziela 10 - 18

Felgi aluminiowe do Nissan


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Nissan

Marka Nissan

Nissan

Początki marki samochodów Nissan związane są z 1911 rokiem, kiedy Masujiro Hashimoto założył fabrykę samochodów w Tokio. Pierwszy samochód wyjechał z niej trzy lata po otwarciu. Nazwano go DAT od nazwisk projektantów. W 1925 firmę DAT przemianowano na DAT Motorcar. Rok później doszło do połączenia z Jitsuo Motors. W 1931 roku powstał pierwszy prototyp samochodu marki Datsun.

Do kolejnej fuzji doszło w 1934 roku. Datsun połączył wówczas siły z Nissanem tworząc firmę Nissan Motors. Rok po tym wydarzeniu spółka skonstruowała pierwszy seryjnie produkowany samochód. Warto wiedzieć, że auto wciąż nosiło nazwę Datsun. Model cieszył się dużą popularnością m.in. w Australii. W tamtych latach modele Nissana brały udział w rajdach samochodowych.

Hale produkcyjne marki działały do wybuchu wojny na Pacifiku w 1941 roku. Podczas tego konfliktu zbrojnego produkcja w fabrykach marki opierała się na wytwarzaniu silników i samochodów wojskowych oraz samolotów. Do normalnej produkcji aut cywilnych wrócono dopiero w 1947 roku.

W 1953 roku Nissan podpisał umowę z brytyjskim Austinem, w wyniku której przez 6 lat powstało 20 tysięcy samochodów na licencji tej marki. Pod koniec lat 50. Nissan zaprezentował model Bluebird (małe auto kompaktowe). Był to pierwsze auto marki Nissan eksportowane do Stanów Zjednoczonych. W tamtym okresie powstał również model Skyline.

Dziesięć lat później firma zaczęła produkcję modeli oznaczanych literą Z. Pierwszy model z tej serii to 240Z (150 KM), w kolejnych latach były to już coraz mocniejsze samochody: 260Z, 280Z, 280ZX, a jeszcze później 300ZX, 350Z i 370Z. W tym samym czasie Nissan rozpoczął poważny eksport swoich samochodów do Europy.

Przełomowy dla Nissana był początek lat 80. Wówczas zaprzestano używania nazwy Datsun – od tej chwili wszystkie modele były produkowane pod nazwą Nissan. W tym okresie Nissan zawiązał również sojusz z Alfą Romeo, który jednak nie sprawdził się w praktyce i nie trwał długo. W 1989 roku Nissan stworzył nową markę luksusowych samochodów – Infiniti.

Pod koniec lat 90. 30% udziałów Nissana przejął francuski koncern Renault. Jednocześnie japońska firma przygotowała plan ratunkowy, którego celem była poprawa wyników finansowych. Projekt zakładał, że Nissan będzie sprzedawał milion sztuk samochodów rocznie. Udało się go zrealizować przed upłynięciem wyznaczonego terminu. Współcześnie Renault i Nissan mają wspólne części zamienne (np. Nissan Micra i Renault Clio III bazują na tych samych silnikach, skrzyniach biegów i płytach podłogowych).

Najpopularniejszymi modelami Nissana są: Nissan 350Z, Almera, Primera, Sunny, Maxima, Micra , Patrol/Safari, Qashqai, Skyline, Terrano i Juke.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.