Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Suzuki


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Suzuki

Marka Suzuki

Suzuki

Suzuki to japoński producent samochodów, motocykli i silników spalinowych różnego zastosowania (np. do motorówek). Suzuki jest jednym z największych producentów motocykli na świecie (obok Yamahy, Hondy i Kawasaki). Firma posiada fabryki w 14 państwach i bardzo mocno rozwiniętą sieć sprzedaży (133 dystrybutorów w 119 krajach). Firma współpracuje z koncernem General Motors i firmą Isuzu.

Przedsiębiorstwo powstało w 1909 roku z inicjatywy Michio Suzukiego. Rozwój firmy nastąpił dzięki sprzedaży krosien tkackich dla japońskiego przemysłu jedwabniczego. Przez pierwsze 30 lat funkcjonowania to właśnie krosa były głównym towarem wytwarzanym i rozwijanym przez firmę Suzuki. W tym okresie firma zgłosiła też 120 patentów. Mimo dobrej kondycji firmy, Michio Suzuki zdawał sobie sprawę, że dalszą stabilność zapewni jej wejście w inne branże.

W związku z tym w 1937 rozpoczęto projektowanie małego samochodu. W ciągu dwóch lat firma Suzuki wyprodukowała kilka prototypów aut zasilanych czterosuwowymi, czterocylindrowymi silnikami, które chłodzone były za pośrednictwem cieczy. Niektóre podzespoły były odlewane z aluminium, a samochód dysponował mocą 13 KM przy pojemności ok. 800 cm3.

Podczas wojny produkcja samochodów przez Suzuki została wstrzymana. Pod jej koniec firma wróciła do produkcji krosien. Kryzys w branży nastąpił na początki lat 50. i firma Suzuki wróciła do rozwijania swojej działalności w motoryzacji. Wyprodukowany został rower z silnikiem „Power Free”, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Projekt był na tyle pomysłowy, że Suzuki dostało dotację na kontynuację badań w zakresie inżynierii motocyklowej. Tak narodziło się przedsiębiorstwo Suzuki Motor Corporation.

W 1954 roku firma Suzuki produkowała już 6 tysięcy motocykli miesięcznie i zmieniała nazwę na Suzuki Co., Ltd. Sukcesy motocykli doprowadziły do stworzenia pierwszego samochodu z prawdziwego zdarzenia – modelu Suzulight w 1955 roku. Auto było bardzo nowatorskie. Posiadało między innymi napęd na przód, niezależne zawieszenie każdego z kół i nowoczesne przeniesienie ruchów kierownicy na koła – cechy, które stały się w samochodach powszechne dopiero pół wieku później.

Od tego momentu firma Suzuki zaczęła rozwijać się jeszcze szybciej, otwierać swoje przedstawicielstwa na całym świecie i produkować nowe modele aut. Samochody Suzuki cieszą się dużą popularnością na całym świecie (w tym także w Polsce).

Najbardziej popularne modele samochodów Suzuki to: Alto, Baleno, Grand Vitara, Ignis, Jimmy, Kizashi, Liana, Samurai, Splash, Swift, SX4, Vitara i Wagon R+.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.