Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Land Rover


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Land Rover

Marka Land Rover

Land Rover

Land Rover to brytyjska marka samochodów, która na rynku pojawiła się w 1948. W jej ofercie znalazły się auta terenowe dla wojska i cywilnych klientów. W ciągu swojej ponad 60-letniej historii marka Land Rover kilka razy zmieniała właścicieli. Pierwszym był Rover, a obecnie należy ona do indyjskiego koncernu TATA.

Pierwszy samochód marki Land Rover zaprojektował Maurice Wilks w 1947 roku. Inspiracją i bazą konstrukcyjną dla tego auta były amerykańskie Jeepy wykorzystywane podczas II wojny światowej. Nowatorskie w tym prototypie było nadwozie, które wykonano ze stopu aluminium i magnezu. Wersja przeznaczona do produkcji została zaprezentowana roku później na targach motoryzacyjnych w Amsterdamie. Wkrótce po tym auto otrzymało większy silnik, a w 1954 na rynek trafiła wersja wydłużona.

Pierwsze auto marki Land Rover z silnikiem wysokoprężnym zostało zaprezentowane w 1957. Rok później pojawiła się druga generacja brytyjskiego samochodu wielozadaniowego z silnikiem 2,3L.

Rok 1970 przyniósł pierwszy egzemplarz samochodu o nazwie Range Rover. W założeniu miałby to być bardziej luksusowe Land Rovery z silnikami V8. Auto zostało oparte na solidnej ramie i wyposażone w trzydrzwiowe nadwozie. Range Rover posiadał także stały napęd 4x4.

W 1971 z taśmy produkcyjnej zjechała trzecia generacja Land Rover, w której montowano w pełni zsynchronizowaną skrzynię biegów. Samochód otrzymał też nową stylistykę, a we wnętrzu zastosowane lepsze jakościowo materiały. W połowie lat 80, trzecia odsłona Land Rovera została zastąpiona przez modele 90\" oraz 110\". W roku 1988 firma British Aerospace kontrolowała udziały w Rover Group.

Lata 90. to poszerzenie oferty Land Rovera o model Discovery oraz przemianowanie 90\" i 110\" na Defender. W roku 1994 marka Land Rover stała się własnością niemieckiego koncernu BMW. Krótko po przejęciu został zaprezentowany nowy Range Rover. Samochód klasyfikowany był w segmencie SUV-ów klasy luksusowej. W 1997 roku na rynek trafił Land Rover Freelander, który miał stanowić konkurencję dla Hondy CR0V i Toyota RAV4. Freelander szybko zdobył popularność i stał się jednym z najlepiej sprzedających się aut w tym segmencie w Europie. W 1998 roku zaprezentowano nową generację modelu Discovery.

W 2000 roku BMW sprzedało markę Land Rover Fordowi. W 2002 roku zaprezentowana została trzecia odsłona Range Rovera, a rok później trzecia generacja modelu Discovery. W 2008 roku Ford sprzedał brytyjską markę indyjskiemu koncernowi Tata.

Najbardziej popularne modele aut marki Land Rover to: Defender, Discovery, Freelander, Range Rover, Range Rover Evoque i Range Rover Sport.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.