Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do VW


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model VW

Marka VW

VW

Volkswagen to jeden z największych koncernów motoryzacyjnych, który jest trzecim producentem samochodów silnikowych na świecie. Nazwę tej niemieckiej marki można tłumaczyć jako "samochód ludu".

Prace nad pierwszym samochodem marki trwały od 1934 r. Samochód miał być średnim autem, cenowo przystępnym dla przeciętnego Niemca. Model miał spełniać oczekiwania samego Hitlera, a był projektowany przez Ferdinanda Porsche. Efektem było wyprodukowanie w 1941 roku pierwszego modelu Beetle, który w Polsce jest znany jako „Garbus”. Samochód pierwotnie nazywano KdF-wagen (Kraft durch Freude-wagen).

Oficjalne powstanie marki Volkswagen jest datowane na 1945 rok. KdF-wagen został przy okazji przemianowany na Beetle i szybko podbił serca kierowców w całej Europie. Garbusy z drugiej połowy lat 40. nie różniły się niczym od przedwojennych KdFów.

Kolejne znaczące modele Volkswagena to Transporter zaprezentowany w 1950 roku i Passat debiutujący w 1973 roku. Następcą modelu Beetle został Golf, do którego po krótkim czasie dołączył mniejszy Polo. Wartą uwagi ciekawostką, jest fakt, że VW Beetle ostatecznie przestał być produkowany dopiero w 2003 roku. Od 1997 roku nowa wersja tego modelu powstawała w Meksyku. New Beetle bardzo dobrze został przyjęty w Stanach Zjednoczonych.

Atrakcją dla fanów marki Volkswagen jest Autostadt w Wolfsburgu - wielki zespół pałacowo – parkowy, gdzie podczas wizyty można poznać całą historię marki oraz zobaczyć prototypy oraz limitowane wersje wielu modeli (np. Garbusa ze szkła lub wikliny). Autostadt to także fabryka. Można w niej odebrać zamówiony samochód, który przechowywany jest w jednej z dwóch przeszklonych wież.

Samochody Volkswagen są bardzo popularne na całym świecie i wielokrotnie zdobywały uznanie społeczności międzynarodowej. W konkursie na Światowy Samochód Roku w 2009 roku tytuł ten przypadł Volkswagenowi Golfowi VI, w 2010 Volkswagenowi Polo V, a w 2012 Volkswagenowi UP!. Tytuł Europejskiego Samochodu Roku Volkswagen zdobył m. in. W 1992 roku (Golf III), 2012 (Polo V) i 2013 (Golf VII). Modele marki VW wielkorotnie zajmowały też miejsca na podium tych konkursów.

Do VW należą następujące marki: Seat, Audi, Škoda, Lamborghini, Bentley i Bugatti. Najważniejsze, obecnie produkowane modele VW to: Caddy, Crafter, Eos, Golf, Golf Plus, Jetta, New Beetle, Passat, Passat CC, Phaeton, Polo, Scirocco, Sharan, Tiguan, Touareg, Touran, Transporter, Multivan.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.