Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Chevrolet


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Chevrolet

Marka Chevrolet

Chevrolet

Chevrolet to popularna na całym świecie amerykańska marka samochodów, która należy do koncernu General Motors.

Firma powstała w 1911 z inicjatywy Louisa Chevroleta i Williama C. „Billy'ego” Duranta. Siedziba firmy mieściła się w Detroit. W roku założenia został wyprodukowany pierwszy model samochodu Chevrolet - Classic Six serii C z dużym, sześciocylindrowym silnikiem 4.9L.

W 1915 roku Durant wykupił udziały Chevroleta w spółce, a w 1916 pakiet kontrolny General Motors. Sukces Chevroleta sprawił, że Durant stał się prezesem firmy, a marka częścią koncernu GM. W 1917 roku Chevrolet miał swoje fabryki w kilku stanach, a pod koniec lat 20. także w Bombaju i Warszawie (na podwoziu Chevroleta stworzony został między innymi samochód pancerny „Kubuś”, który służył polskiej armii podczas Powstania Warszawskiego. Po nieobecności w okresie PRL auta marki Chevrolet pojawiły się powtórnie w Polsce pod koniec 2007 roku. Od tego czasu w fabryce FSO w Warszawie na Żeraniu produkowany był Chevrolet Aveo.

W XX wieku Chevrolet wprowadził do swoich samochodów szereg nowatorskich rozwiązań. Zaliczają się do nich: szkło bezodpryskowe, wtrysk paliwa, nieblokujące się hamulce, elektroniczne układy stabilizacji toru jazdy i silnik V8 small-block.

Charakterystyczne logo Chevroleta w kształcie muszki po raz pierwszy zostało zaprezentowane w 1914 roku. Istnieje kilka historii dotyczących jego powstania, które za czasem urosły do rangi legend. W 2004 roku „muszka” została zmodyfikowana – otrzymała złoty kolor.

Do teraz Chevrolet jest jedną z najczęściej wybieranych marek samochodów na świecie. Największe rynki Chevroleta w Europie to Rosja, Włochy, Niemcy, Francja, Hiszpania i Wielka Brytania.

Marka charakteryzuje się dobrą jakością i bardzo przystępnymi cenami. W ofercie marki Chevrolet obecnie znajdują się takie modele jak Cruze, Aveo, Spark, Malibu, Caprtiva, Camaro, Corvette, Volt a także crossovery i pickupy, takie jak Orlando czy Colorado. Samochody Chevrolet są projektowane pod kątem użytkowania w bardzo zróżnicowanych warunkach na całym świecie.

W Polsce dostępne są następujące modele samochodów Chevrolet: Spark, Aveo, Cruze, Orlando, Malibu, Captiva i Camaro.

Chevrolet jest również aktywny w sportach motorowych. W latach 2005-2012 był obecny na Mistrzostwach WTCC i odnosił w tym cyklu ogromne sukcesy. W ciągu ośmiu lat wywalczył trzy podwójne tytuły mistrzowskie (w kategorii konstruktorów i kierowców) oraz odniósł zwycięstwo w 68 wyścigach. Aktualnie Chevrolet uczestniczy w seriach IndyCar i GT.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.