Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Dacia


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Dacia

Marka Dacia

Dacia

Dacia to rumuńska marka samochodów, która obecnie należy do francuskiego koncernu Renault. W jej ramach oferowane są samochody osobowe i dostawcze.

Początki Dacii związane są z powstaniem firmy Uzina de Autoturisme Piteşti w 1943 roku. Przedsiębiorstwo to początkowo produkowało silniki do samolotów. Marka Dacia została utworzona w 1952 roku. Jej nazwa wzięła się od historycznej rzymskiej krainy, która leżała na terenie dzisiejszej Rumunii.

W 1966 roku zakończyła się budowa nowej fabryki. Jednocześnie rumuńska firma próbowała stworzyć własny model samochodu pod nazwą Mioveni. W związku z tym w 1968 roku została zawiązana umowa z Renault. W wyniku umowy została rozpoczęta produkcja samochodów w oparciu o licencje francuskiego koncernu. Pierwszym modelem auta wyprodukowanym przez Rumunów była Dacia 1100 bazująca na Renault 8. W 1969 pojawił się następca - seria aut 1300/1210/1310/1410. Była ona w całości oparta na Renault 12. Oznaczenie modelu zależało od pojemności silnika. Zbudowano także wersję kombi auta, w której silnik zapożyczono od Volkswagena Golfa. Następnia powstała Dacia 2000 – samochód klasy wyższej oparty na Renault 20. W 1976 roku współpraca z Renault została zakończona i Dacia zaczęła produkować samochody na własną rękę w oparciu o technologie innych producentów.

Pierwszy model samochodu zbudowany wyłącznie przez Dacię pojawił się w 1995 roku. Był to model Nova opracowany przez rumuńskich inżynierów w oparciu o płytę podłogową i rozwiązania z Peugeota 309.

W 1999 roku Dacia została w całości przejęta przez Renault. Koncern zrestrukturyzował firmę, wprowadził swoje rozwiązania technologiczne oraz najwyższe światowe standardy produkcji. Wkrótce potem na ryku pojawiła się Dacia SuperNova zastąpiona w 2003 roku przez Solenze. W 2004 pojawiła się Dacia Logan. Rok 2007 przyniósł Dacię Sandero i nowe logo marki. W 2009 roku na targach w Genewie pokazano prototyp crossovera/SUVa na bazie Dacii Logan. Rok później zaprezentowano wersję seryjną pierwszego SUVa marki – Duster. W roku 2012 zaprezentowane zostały Logan II, Sandero II, minivan Lodgy i kombivan Dokker. Samochody Dacia budowane są w oparciu o modele aut Renault.

Dacia Lodgy zdobyła tytuł Rodzinnego Samochodu Roku 2012. Rok 2013 przyniósł drugie miejsce w plebiscycie Van Of The Year dla Dacii Dokker, a Duster został ogłoszony Indyjskim Samochodem Roku 2013. Oprócz tego Logan II został Rumuńskim Samochodem Roku 2013.

Dacia Lodgy zdobyła tytuł Rodzinnego Samochodu Roku 2012. Rok 2013 przyniósł drugie miejsce w plebiscycie Van Of The Year dla Dacii Dokker, a Duster został ogłoszony Indyjskim Samochodem Roku 2013. Oprócz tego Logan II został Rumuńskim Samochodem Roku 2013.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.