Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Toyota


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Toyota

Marka Toyota

Toyota

Toyota to japońska marka samochodów, która swój początek wzięła od firmy zajmującej się tkactwem. Przedsiębiorstwo rozwinęło się w szybkim tempie, dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań w obszarze technologii i zarządzania.

Po śmierci założyciela firmy, jego syn, Kiichiro Toyoda w 1929 roku postanowił przestawić produkcję na samochody. Dynamiczny rozwój motoryzacji w tamtych czasach wyjątkowo sprzyjał prowadzeniu tego typu działalności i w 1933 roku została otwarta pierwsza linia montażowa.

W 1933 roku firma wyprodukowała również sześciocylindrowy silnik. W 1935 zaprezentowano pierwszy pojazd (A1), a w następnych latach skupiono się na produkcji samochodów ciężarowych. Nazwę Toyota Motor Corporation Ltd. przedsiębiorstwo przyjęło w 1937 roku.

Podczas wojny Toyota produkowała głównie samochody użytkowe, takie jak ciężarówki. Po wojnie nadeszła recesja, która doprowadziła firmę na skraj bankructwa.

W 1950 roku rolę prezesa przejął Taizo Ishida. W kolejnych latach przyszło ożywienie gospodarcze i Toyota zaczęła odbudowywać się po kryzysie. Rok 1951 przyniósł prototyp BJ, który dał początek popularniej serii terenówek Land Cruiser. Następnie do oferty Toyoty dołączyły modele Crown i Corona. Nowe władze wprowadziły markę Toyota na inne kontynenty – w 1964 roku otwarto przedstawicielstwo w Europie.

W 1966 roku na rynku pojawił się hitowy model Corolla. W latach 70. Toyota rozwijała głównie auta o małej pojemności (było to spowodowane między innymi kryzysem naftowym). Dużym powodzeniem cieszyły się modele Starlet i Tercel. Nie oznaczało to porzucenia pozostałych segmentów. W tym okresie zadebiutowały także sportowe Toyoty Supra i Celica.

W 1984 roku została zawiązana spółka z General Motors - The United Motor Manufacturing Inc. (NUMMI). W celu zawojowania rynku amerykańskiego wprowadzono model Camry (1983 r.) oraz w odpowiedzi na potrzeby rynku i rosnącą konkurencję utworzono luksusową markę Lexus (1989 r.).

W 1997 roku Toyota zaangażowała się w budowę aut ekologicznych. Zaprezentowano hybrydowy model Prius zasilany współzależnie silnikiem spalinowym oraz elektrycznym. Toyota Prius otrzymała tytuł Samochodu Roku 2004.

Współczesne modele samochodów marki Toyota oferowane na rynku polskim to: Auris, Avensis, Aygo, Corolla, Dyna, Hilux, iQ, Land Cruiser, Land Cruiser V8, Prius, RAV4, Urban Cruiser, Verso, Verso-S, Yaris, GT86.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.