Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Volvo


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Volvo

Marka Volvo

Volvo

Volvo to szwedzka marka, która obecnie należy do chińskiego koncernu Geely Automobile. W ofercie Volvo poza autami osobowymi znajdują się autobusy, trolejbusy, ciężarówki, maszyny budowlane, rolnicze, inne maszyny wykorzystywane w transporcie i silniki. Nazwa Volvo wzięła się od łacińskiego czasownika "volvere", który oznacza "toczyć".

Początki Volvo związane są z 1924 rokiem, kiedy ojcowie marki Gustaf Larson i Assar Gabrielsson spotkali się przez przypadek w jednej z restauracji. O zawiązaniu spółki zadecydował projekt stworzenia samochodu przystosowanego do szwedzkich warunków drogowych i klimatu Skandynawii. Auto miało być niezawodne i charakteryzować się wysoką jakością.

Pierwszy samochód marki Volvo powstał w 1927 roku, oznaczony był symbolem ÖV4 i określany mianem "Jacoba". Produkowany był w fabryce w Hisingen. W następnych latach powstał model PV651 oraz rozpoczęła się produkcja autobusów i ciężarówek. W czasie II wojny światowej trwały prace nad kolejnym autem marki Volvo. W efekcie stworzono model PV444, który w 1953 roku był już najczęściej sprzedawanym samochodem w Szwecji.

W 1964 roku firma Volvo otworzyła nową fabrykę Torslandia pod Göteborgiem. Na początku lat 70. powstał kompleks Volvo Technical Center, gdzie przeprowadza się testy nowych pojazdów oraz systemów bezpieczeństwa. Dynamiczny rozwój Volvo sprawił, że w 1973 roku firma przejęła 1/3 akcji marki DAF (słynącej z produkcji samochodów ciężarowych). Lata 80. przyniosły kolejne innowacje w modelach samochodów Volvo.

Lata 90. to z kolei restrukturyzacja firmy. Od roku 1993 planowana była fuzja z francuskim koncernem Renault, ale wobec sprzeciwu akcjonariuszy Volvo nie doszła do skutku. Od 1999 roku Volvo było częścią Ford Motor Company, a do Geely Automobile należy od 2010 roku. Volvo przez cały czas utrzymuje standardy wypracowane na początku istnienia marki. Jej samochody do dziś słyną z solidności i wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Najbardziej popularne modele samochodów marki Volvo to: 740, 760, 850, 940, 960, C30, C70, S40, S60, S70, S80, S90, V40, V50, V60, V70, V90, XC60, XC70 i XC90.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.