Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
10 - 18 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 19
  • Sobota 9 - 12
  • Niedziela 10 - 18

Felgi aluminiowe do Citroen


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Citroen

Marka Citroen

Citroën

Citroën to francuski producent samochodów, który powstał w 1904 roku. Firma została założona przez Andree Citroëna pod nazwą Engrenages Citroën. Przedsiębiorstwo początkowo zajmowało się wytwarzaniem kół zębatych. Elementy te były potem wykorzystywane przy produkcji innych samochodów we Francji. Zainteresowane częściami Citroëna były również inne firmy, np. Rolls-Royce.

Pierwszy samochód Ctroëna został wyprodukowany w 1919 roku i został określony jako Typ A. Ten rok jest jednocześnie początkiem istnienia Citroëna jako firmy zajmującej się produkcją aut. Dwa tygodnie po premierze Typu A Citroën zebrał kilkanaście tysięcy zamówień na ten model.

W 1930 roku jedna z montowni Citroëna znalazła się w Warszawie. Był to trzeci zakład montujący firmy zlokalizowany poza granicami Francji. Montownia miała powierzchnię 7 000 m². Składano tam modele z zamkniętymi nadwoziami (typu C4 i C6). Do ich produkcji często wykorzystywano materiały polskiego pochodzenia. W najbardziej pomyślnych czasach fabryka wytwarzała w ciągu roku nawet 2 tysiące aut. Citroën zamknął swoją działalność w Polsce pod koniec lat 30.

Dynamiczny rozwój Citroëna przypada na lata 40. i 50. głównie za sprawą dwucylindrowego modelu 2CV (tzw. „kaczki”). Produkcja tego auta trwała aż do 1990 roku. Kolejny bardzo popularny model Citroëna – DS zadebiutował w połowie lat 50-tych na Paryskich Targach Motoryzacyjnych. Jeszcze tego samego dnia marka zebrała 12 tysięcy zamówień na ten model. Wyprodukowano aż 1,5 mln sztuk tego modelu przez cały okres jego produkcji. Tylko w 1970 roku z fabryki wyjechało 100 tys. egzemplarzy tego auta.

W połowie lat 70. doszło do połączenia Citroëna z Peugeotem i powstania koncernu PSA. Od tamtej pory niektóre elementy samochodów obu marek są wspólne (m.in. skrzynie biegów, płyty podłogowe, silniki).

Citroën wprowadził do motoryzacji kilka pionierskich rozwiązań, które wzbudziły duże zainteresowanie na rynku. Model DS z 1955 roku zawierał hamulce tarczowe, półautomatyczną skrzynię biegów, hydropneumatyczne zawieszenie i 500-litrowy bagażnik.

Najpopularniejsze modele Citroëna to C3, C8, C2, C1, C4, C6, C2. Współcześnie firma skupia się na produkcji modeli C1, C3 II, C3 Picasso, C4 Picasso, C5 II, C6, DS3, DS4, DS5, C-Elysee.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.