Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Opel


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Opel

Marka Opel

Opel

Opel to jedna z marek motoryzacyjnych, które swojej historii nie zapoczątkowały od działalności związanej z pojazdami. Ta firma rodem z Niemiec rozpoczynała od produkcji maszyn do szycia. Szybko stała się jednym z największych na świecie producentów tego sprzętu. Następnym etapem rozwoju było rozpoczęcie produkcji rowerów w fabryce położonej w Russelheim.

Wejście do branży motoryzacyjnej nastąpiło w momencie, gdy Adam Opel w 1899 zaczął współuczestniczyć w produkcji podwozi (w tym celu nawiązał współpracę z Friedrichem Lutzmannem). Efektem był ręcznie złożony Opel-Patent-MotorWagen o mocy 3,5 KM i prędkości maksymalnej 20km/h. Samochód sprzedał się w 11 egzemplarzach. Kolejne lata to dynamiczny rozwój fabryki i kolejne pionierskie modele aut.

Opel był pierwszym niemieckim producentem, który wprowadził produkcję taśmową. Pozwoliło to znacznie obniżenie cen (o ponad połowę). Dzięki takiemu rozwiązaniu samochody stały się dostępne dla większej liczby osób. W 1921 zaprezentowano model 8/25PS. Dynamiczny rozwój rynku umożliwił wprowadzenie luksusowego modelu Regent, który był pierwszym 8-cylindrowym autem w historii.

Opel nie został poszkodowany przez kryzys gospodarczy lat. 30, dzięki nawiązaniu współpracy z amerykańskim koncernem General Motors. Znalezienie partnera w Europie miało umożliwić firmie zza oceanu uniknięcie wysokich ceł. Koncern GM nabył w 1929 roku 80% akcji Opla, a dwa lata później zakupił pozostałe 20%. W 1935 r. zaprezentowano pierwszy model Opla z całkowicie integralną stalową ramą i nadwoziem. Rok 1936 przyniósł premierę modelu Kadett, który charakteryzował się bardzo niską ceną. W przeddzień wybuchu II wojny światowej Opel był największym europejskim producentem samochodów.

Podczas wojny firma zajmowała się tylko produkcją ciężarówek dla armii niemieckiej. Po zakończeniu działań wojennych maszyny produkcyjne zostały zabrane przez Sowietów w ramach odszkodowań wojennych. Nie przeszkodziło to jednak Oplu w kontynuowaniu działalności.

Nowa generacja Kadetta wyjechała z nowej fabryki w 1962 r. na stulecie istnienia firmy. W 1968 r. Opel rozpoczyna produkcję modelu GT, a w 1971 r. . W 1971 roku firma świętuje wyprodukowanie 10-milionowego auta, którym jest Opel Rekord Caravan. Lata 70. to także wprowadzenie modeli: Manta, Ascona, nowego Kadetta, Kadetta GT oraz Senatora i Monzy.

Na początku lat. 80 powstała nowa fabryka w Saragossie. Rok 1981 to powstanie modelu Corsa, 1988 r. przyniósł Vectrę, a w 1989 Opel wyprodukował 25-milionowe auto.

Obecnie Opel produkuje następujące modele: Agila, Adam, Astra Classic, Astra, Corsa, Amepra, Insignia, Meriva, Zafira, Combo, Mokka, Antara, Vivano i Movano.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.