Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Mitsubishi


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Mitsubishi

Marka Mitsubishi

Mitsubishi

Mitsubishi to japońska marka samochodów, które jest częścią większego koncernu występującego pod nazwą Mitsubishi Group. W ofercie Mitsubishi znajdują się auta osobowe, terenowe i sportowe.

Firma powstała w 1870 roku z inicjatywy Yatarō Iwasakiego jako przedsiębiorstwo transportowe. W 1874 przyjęło nazwę Mitsubishi Shōkai. Oprócz branży motoryzacyjnej koncern działa również w przemyśle ciężkim (huty, stocznie, wytwórnia lotnicza i zakłady zbrojeniowe), chemicznym (największe japońskie zakłady chemiczne) i w bankowości. Do koncernu Mitsubishi należą również udziały w firmie Nikon produkującej sprzęt fotograficzny.

Nazwa Mitsubishi jest tłumaczona jako "trzy diamenty". Składa się ona ze słów „mitsu” znaczącego „trzy” oraz „hishi” (tu w postaci udźwięcznionej „bishi”) oznaczającego „orzech wodny”. Liście tej rośliny przypominają kształtem romb lub diament. Logo Mitsubishi powstało poprzez nałożenie na siebie dwóch obrazów – herbu rodowego Iwasakiego oraz trójlistny herb klanu Tosa - jego pierwszych pracodawców.

Pierwszy samochód Mitsubishi powstał w 1918 roku (Model-A). W 1931 roku skonstruowano pierwszy japoński silnik wysokoprężny (“450AD”), a rok później pierwszy autobus marki Mitsubishi. W 1936 roku pojawiła się technologia znana do dziś - firma opracowała pierwowzór dzisiejszego Pajero, model PX33 wyposażony w napęd na cztery koła. W latach 50., 60. i 70. nastąpił dynamiczny rozwój firmy i zdobycie silnej pozycji na rynku.

W 1995 roku firma Mitsubishi wprowadziła do seryjnej produkcji silnik GDI (z bezpośrednim wtryskiem paliwa do komory spalania). Rozwiązanie charakteryzuje się dużą mocą, małym zużyciem paliwa i wysokim momentem obrotowym.

Mitsubishi wprowadziło również MiVEC - silnik z elektronicznie sterowanym systemem zmiennych faz rozrządu. Rozwiązanie umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa i poprawę dynamiki silnika, gdyż zawory otwierają się bez opóźnień. Stosowany obecnie m.in. w modelu Lancer Evolution IX.

Najbardziej popularne modele aut marki Mitsubishi to: ASX, Carisma, Colt, Eclipse, Galant, Grandis, i-MiEV, L200, Lancer, Outlander, Pajero, Sigma, Space Gear, Space Runner, Space Star i Space Wagon.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.