Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Hyundai


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Hyundai

Marka Hyundai

Hyundai

Hyundai to producent samochodów pochodzący z Korei Południowej. Wspólnie z KIĄ tworzy koncern Hyundai Kia Automotive Group będący jednym z największych producentów samochodów na świecie. Współcześnie Hyundai to szósta najczęściej wybierana marka samochodów na świecie. Oferta tego koncernu zawiera samochody osobowe, terenowe, dostawcze, a także autobusy. Popularność aut marki Hyundai wynika z ich niezawodności i atrakcyjnej ceny.

Nazwa Hyundai, której oryginalna pisownia brzmi „Hyeondae”, oznacza „nowoczesność”. Charakterystyczna listera „H” znajdująca się w logo marki jest symbolem uścisku dłoni dwóch ludzi.

Sama firma Hyundai Engeenering and Construction została założona przez Chung Ju-Younga w 1947 roku. Wówczas był to najpotężniejszy w Korei Południowej koncern budowlany. W 1967 r. z tej dużej firmy wykształcił się Hyundai Motor Company, którego działalność miała polegać na produkcji samochodów. Część przedsiębiorstwa zajmująca się produkcją aut uzależniła się od firmy-matki w 2000 roku.

Dwa lata po powstaniu Hyundai podjął współpracę z Fordem, która trwała do 1985 roku. Dzięki niej koreańska firma mogła rozpocząć produkcję aut na licencji swojego partnera. Pierwszym wyprodukowanym samochodem był model Cortina. Autorski model auta, czyli Hyundai Pony został pokazany przez markę w 1974 roku. Rok po prezentacji rozpoczęto seryjną produkcję i model zaczął być eksportowany na zagraniczne rynki motoryzacyjne. Pierwszymi odbiorcami Pony były Gwatemala i Ekwador. W 1982 roku na rynku pojawił się Hyundai Pony drugiej generacji. Powoli samochody tej marki zaczynały wchodzić na rynki kolejnych państw, np. w 1986 roku Hyundai Excel był już dostępny w Stanach Zjednoczonych.

Hyundai jest właścicielem największej na świecie zintegrowanej fabryki samochodów w Ulsan, która jest w stanie wyprodukować 1,6 mln aut rocznie. Hyundai zatrudnia około 75 tys. osób na całym świecie, a samochody marki są sprzedawane w 193 krajach. Łącznie auta marki Hyundai są oferowane przez 6 tysięcy dilerów i salonów na całym świecie.

Na polskim rynku dostępne są modele Hyundai Elantra, i10, i20, i30, i40, ix20, ix35 i Santa Fe. Inne popularne auta marki to: Sonata, Veloster, Accent, Atos, ix55, Pony, H100, H200 czy Matrix.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.