Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
10 - 18 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 19
  • Sobota 9 - 12
  • Niedziela 10 - 18

Felgi aluminiowe do Mercedes


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Mercedes

Marka Mercedes

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz to niemiecka marka samochodów, która należy do koncernu Daimler AG. W ramach marki oferowane są auta osobowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy. Samochody osobowe marki Mercedes-Benz są uznawane za jedne z najbardziej prestiżowych na świecie.

Nazwa Mercedes wzięła od hiszpańskiego żeńskiego imienia, która oznacza „łaskę”. Takie imię nosiła również córka Emila Jellinka, ojca marki. Z biegiem czasu Mercedes stał się także pseudonimem Jellinka (startował pod nim w wyścigach).

Jellinek był austriackim przedsiębiorcą, który mieszkał w Baden pod Wiedniem i w Nicei. Ojciec marki Mercedes interesował się sportem i był wielkim zwolennikiem postępu technicznego. Był przekonany, że samochód zmieni świat. Już w roku 1897 udał się do Cannstatt i zamówił tam swój pierwszy samochód marki Daimler – pojazd z napędem pasowym i dwucylindrowym silnikiem o mocy 6 KM.

Emil Jellinek miał bardzo dobre układy w kręgach międzynarodowej finansjery i arystokracji. Grupy te były pierwszymi odbiorami samochodów Daimlera sprzedawanych przez Jellinka. W 1899 roku wytwórnia Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) dostarczyła mu 10 pojazdów, a w roku 1900 było ich już 29. Jellinek wymagał od DMG, aby ich samochody były coraz mocniejsze i szybsze, aby mogły z powodzeniem brać udział w wyścigach.

W 1900 Jellinek zawarł umowę z DMG dotyczącą sprzedaży pojazdów i silników Daimlera. Zadecydowano również, że powstanie nowy silnik o nazwie Daimler-Mercedes. W ten sposób narodziła się marka istniejąca do dziś.

W ramach marki Mercedes-Benz poszczególne modele osobowe określane są mianem klas. W segmencie aut niższym i średnim oferowane są klasy A i CLA. W ramach segmentu średniego funkcjonują Mercedesy klasy C, C kombi, CLC, CLK i CLK kabriolet. Wyższy segment to klasy E, E kombi i CLS. Luksusowe modele Mercedesa to klasy S i CL. Auta terenowe i SUV to klasy G, GL, GLK i M. Z kolei vany występują jako klasy B i R oraz jako model Vivano. W ofercie samochodów sportowych marki Mercedes widnieje model SLS AMG.

W tuningu modeli Mercedesa specjalizują się firmy AMG i Brabus.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.