Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Ford


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Ford

Marka Ford

Ford

Ford to marka, której początek datowany jest na koniec XIX wieku. Obecnie pod względem wielkości firma jest piątym na świecie i drugim w USA producentem samochodów.

Jej ojcem jest Henry Ford, który pierwszy wyprodukowany samochód sprzedał za 200 dolarów. Zarobioną gotówkę zainwestował w dalszy rozwój działalności. Samą firmę udało mu się założyć dopiero za trzecim razem przy udziale inwestorów, a było to w 1903 roku. Przedsiębiorstwo otrzymało nazwę Ford Motor Company.

Pierwszym modelem samochodu był Ford A, ale sukcesem okazał się dopiero Ford T z 1908 roku. Model ten do lat 30. sprzedał się w ponad 15 mln egzemplarzy. Kryzys gospodarczy, który pojawił się w latach 30. odbił się także na Fordzie, ale nie trwał długo.

Po wyjściu z kryzysu Ford zaczął produkować i montować ośmiocylindrowe silniki w modelach przeznaczonych do szerokiego grona odbiorców. Było to możliwe dzięki znacznemu obniżeniu kosztów produkcji. W tym celu została wprowadzona taśma produkcyjna (czas produkcji auta skrócił się z 12 do 2 godzin) i zaczęto zatrudniać niewykwalifikowanych robotników. Podczas II wojny światowej, jak większość firm z branży, Ford produkował sprzęt na potrzeby wojska.

Jednym z kamieni milowych w rozwoju Forda było wypuszczenie na rynek Forda Mustanga w 1964 roku. Nie spodziewano się jego sukcesu, ale atrakcyjna cena i duży potencjał nowego auta sprawiły, że znalazło wielu nabywców. Dynamiczny rozwój Forda sprawił, że firma sprzedawała tak duże ilości samochodów, że musiała ograniczyć produkcję, by nie płacić ogromnych kar za udział w rynku większy niż 60 procent.

Ford odnosił duże sukcesy także w Europie. W latach 80. do sprzedaży trafiły modele Escort i Fiesta. Jako następne zadebiutowały ford Sierra i Scorpio. Lata 90. to wprowadzenie Mondeo i Focusa (dzięki współpracy z niemieckim oddziałem firmy), które podbiły serca klientów i przyniosły Fordowi duże zyski.

Aktualnie do najpopularniejszych aktualnie modeli Forda należą: Ford Ka, Fiesta, Focus, C-MAX, Mondeo, Fusion, Galaxy, S-MAX, Ranger.

Do koncernu należy także marka Lincoln. Firma posiada również niewielkie udziały w Mazdzie i Aston Martinie. W 1989 roku w posiadanie Forda weszła marka Jaguar, a w 2000 Land Rover. Obydwie zostały sprzedane indyjskiemu koncernowi Tata Motors w 2008 roku. Od 1999 roku do Forda należała także matka Volvo, która w 2010 roku trafiła w ręce Zhejiang Geely Holding Group. W 2011 Ford przestał produkować samochody marki Mercury (tańsza cenowo alternatywa dla Forda i Lincolna), która funkcjonowała od 1938 roku.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.