Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Fiat


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Fiat

Marka Fiat

Fiat

Fiat to włoska marka samochodów, która powstała w 1899 roku. Nazwa to skrót od Fabbrica Italiana Automobili Torino (Włoska Fabryka Samochodów w Turynie). Przedsiębiorstwo założyli Roberto Biscaretti di Ruffia i Giovani Agnelli.

Pierwszym samochodem, który zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki Fiata był lekki pojazd tworzący powóz z brezentową budką umieszczoną nad tylnym siedzeniem. Auto napędzała dwucylindrowa jednostka o mocy maksymalnej 3,5 KM. Na wyposażeniu pojazdu znalazła się trąbka z gumową gruszką, którą później wykorzystywali wszyscy pozostali producenci samochodów.

Już pięć lat po wypuszczeniu pierwszego samochodu, oferta firmy zawierała aż 16 modeli aut osobowych, których czterocylindrowe silniki osiągały moc 3,5-100 KM. Wszystkie te modele zostały wyposażone w reflektory.

W okresie międzywojennym dużym powodzeniem cieszył się model Topolino, który powstał w tym okresie. Auto rozpoczęło modę na tworzenie mini samochodów. Jeszcze przed wybuchem wojny Fiat wypuścił na rynek model Zero, który także zyskał bardzo dużą popularność.

Po wojnie na rynku pojawiły się modele Fiat 500 i Fiat 600. Na tym pierwszym została oparta późniejsza konstrukcja Fiata 126.

Marka Fiat ma dużo związków z Polską. W 1973 roku w Bielsku-Białej rozpoczęła się produkcja Fiata 126p. W 1975 roku popularne „Maluchy” zaczęły wyjeżdżać z Fabryki w Tychach. Rok później Fiat zlecił fabryce FSO kolejną produkcję - tym razem modelu Polonez.

W 1980 r. do sprzedaży trafił Fiat Panda. Był to kolejny samochód marki, który zdobył duże uznanie. Dwa lata po jego debiucie pojawił się nowoczesny Fiat Uno, a potem bardzo udany (zdobył m.in. tytuł Samochodu Roku) Fiat Tipo.

Produkcję Fiata 125p zakończono w 1991 r. Rok po zakończeniu tego przedsięwzięcia rozpoczęto produkcję Fiata Cinquecento, który w 1998 r. został zastąpiony przed model Seicento. Od 1994 r. rozpoczęto produkcję kolejnej generacji Uno, a trzy lata później modelu Palio Weekend. W 2000 r. kończy się produkcja Fiata 126p. Trzy lata później rusza za to produkcja nowej wersji modelu Panda.

Do koncernu Fiata należą m. in. Alfa Romeo, Ferrari, Lancia, Maserati, Irisbus, Iveco, Abarth, Chrysler, Dodge, Jeep i Zastava.

Współczesne modele Fiata to: Doblo, Stilo, Ulysse, Idea, Panda, Punto, Croma, Sedici, Grande Punto, Linea, Bravo, Nuova, Fiorino, Qubo, 500, Uno, Freemont i Viaggio. Nie są już produkowane m.in. Seicento, Cinquecento, Multipla, Marea, Bravo, Brava, Palio czy Tempra.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.