Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Lancia


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Lancia

Marka Lancia

Lancia

Lancia to włoska marka samochodów, która powstała w 1906. Jej twórcami są Vicenzo Lancia (kierowca testowy i wyścigowy Fiata) i Claudio Fogolin. Pierwszy model auta powstał w 1907 roku i nosił nazwę Alfa. Warto wiedzieć, że przez długi czas modele samochodów Lancii były oznaczane greckimi literami.

Samochody Lancii od samego początku charakteryzowały się nowoczesnymi rozwiązaniami. Model Theta z 1913 roku był pierwszym autem z elektrycznym urządzeniem, w 1918 roku firma opracowała ośmiocylindrowego (w dwóch rzędach rozchylonych pod kątem 45 st.) oraz dwunastocylindrowego (rozchylonych pod kątem 30 st.) silnika.

W 1922 roku pojawiła się Lancia Lambda, która okazała się dużym sukcesem. Rok 1931 przyniósł model Astura, a w 1933 zaprezentowany został Augusta. Z kolei w roku 1937 na rynku pojawiła się Lancia Aprilla. Samochody te charakteryzowały się nowatorskimi rozwiązaniami, np. samonośnym nadwoziem, niezależnym zawieszeniem przednich kół (Lambda), elastycznym zawieszeniem silnika (Astura), hydraulicznymi hamulcami (Augusta) czy niezależnym zawieszeniem wszystkich kół i hamulcami zamontowanymi w połączeniu z półosią wychodzącą z mechanizmu różnicowego (Aprilla).

Po wojnie Lancia uaktywniła się w sportach motorowych. Pierwsze sukcesy odniósł model Aurelie B21, który zajął cztery pierwsze miejsca w wyścigu Giro di Sicilia. Z kolei Aurelia B20 coupe o specyfikacji bardzo podobnej o produkcyjnej dojechała jako druga do mety legendarnego wyścigu Mille Miglia. W latach 1953-54 sukcesy odnosiły modele 20 Sport, D23, D24 i D25. Firma zaczęła z powodzeniem działąć także w F1, ale z powodu kłopotów finansowych cały dorobek został przekazany Ferarri. Od tego momentu obecność Lancii w sportach mtorowych była związana jedynie z działalnością zespołów prywatnych.

W 1969 roku marka Lancia została przejęta przez Fiata. W 1970 roku powstał legendarny model Stratos, który stał się kultowym samochodem rajdowym. We współpracy z Fiatem powstał sedan Beta.

W latach 80. powstał luksusowy model Thema, który miał wspólną płytę podłogową z Fiatem Croma, Alfą Romeo 164 i Saabem 9000.

Wielkim sukcesem i jednym z najbardziej znanych modeli Lancii była Delta. Samochód był produkowany w latach 1979-1999 i zdobył tytuł Samochodu Roku 1980. Jego konstrukcja była oparta na Fiacie Ritmo, a koncepcję nadwozia opracował Giugiaro. W kolejnych latach pojawiały się nowe wersje Delty - S4 (1985), HF 4WD (1986), HF Integrale 16V (1989) czy HF Turbo (1990). W 2008 roku, na wystawie w Genewie pojawiła się nowa generacja Lancii Delta.

Obecnie najbardziej popularne modele Lancii to: Dedra, Delta, Kappa, Lybra, Musa, Phedra, Thema, Thesis, Voyager, Y, Ypsilon i Zeta.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.