Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Subaru


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Subaru

Marka Subaru

Subaru

Subaru to japoński producent samochodów, którego historia rozpoczęła się w 1917, ale pierwszy samochód został wyprodukowany dopiero w połowie lat 50. XX wieku. Początkowo firma funkcjonowała jako Nakajima Aircraft Company i związana była z przemysłem lotnicznym. Po II wojnie światowej Japonia została zdemilitaryzowana, a przedsiębiorstwo rozbite na mniejsze firmy.

W 1953 roku sześć z tych przedsiębiorstw zjednoczono ponownie za zgodą USA oraz ONZ w koncern Fuji Heavy Industries zajmujący się wytwarzaniem m.in. maszyn roboczych, sprzętu budowlanego i gospodarstwa domowego.

Firma Fuji miała również funkcjonować w branży motoryzacyjnej. Z uwagi na połączenie przedsiębiorstw zdecydowano się na uwiecznienie tego faktu w logo marki. Wybrano konstelację sześciu gwiazd w elipsie - tak powstało logo i nazwa Subaru (po japońsku oznacza to właśnie konstelację).

Krótko po tym wydarzeniu powstał prototyp P-1, a pierwszym modelem, który trafił do seryjnej produkcji był Subaro 1500. Auto był dopracowane w każdym detalu i posiadało wiele nowatorskich rozwiązań.

W 1958 roku pojawiły się pierwsze modele autobusów Subaru i kolejny model samochodu osobowego. Subaru 360, bo o nim mowa, odniosło duży sukces i było produkowane do 1970 roku.

W 1966 na rynek trafiła kolejna doskonała seria modeli Subaru oznaczona liczbą 1000. Otrzymały one poprzecznie montowany silnik – rozwiązanie z powodzeniem stosowane do dziś. W roku 1969 na rynku zadebiutował następca Subaru 360, model R-2.

Rok 1972 przyniósł model Leone - pierwszy samochodów osobowy w seryjnej produkcji z napędem na cztery koła. Rozwiązanie to zastosowano także w przypadku Rexa z 1972 roku, Brata – pick-upa 4x4 sprzedawanego od 1977 roku w Stanach Zjednoczonych, minivana Domingo z 1983 roku i małego Justy z 1984 roku. Następna Subaru Leone, model Legacy, do sprzedaży trafił na przełomie lat 80. i 90.

W 1992 pojawił się legendarny model Subaru Impreza, który odniósł wiele zwycięstw w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata i dał początek nowej klasie aut WRC.

Subaru Forester, popularny crossover, na rynku pojawił się w 1997 roku. Pierwszym SUV-em w ofercie Subaru był B9 Tribeca zaprezentowany w 2005 roku.

Subaru słynie ze swojej solidności, ale lubi też zaskakiwać. W 2008 roku Subaru Impreza z sedana stał się hatchbackiem, co wywołało falę krytyki ze strony fanów marki. W tym samym roku Subaru opracowało też silnik boxer w wersji wysokoprężnej.

Popularne modele samochodów Subaru to: Forester, Impreza, Husty, Legacy, Outback, Trezia, Tribeca i XV.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.