Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 16 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 16
  • Niedziela nieczynna

Felgi aluminiowe do Skoda


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Skoda

Marka Skoda

Skoda

Skoda to czeska marka samochodów, która swoją historię rozpoczęła od produkcji rowerów o nazwie Slavia. Działalnością tego typu w 1895 roku zajęli się mechanik Václav Laurin i księgowy Václav Klement w miejscowości Mlada Boleslav (siedziba Skody mieści się tam do dziś). Interes okazał się trafioną inwestycją i już przed 1899 firma Laurin & Klement rozszerzyła swoją działalność o produkcję motocykli. Pierwsze auta firmy powstały na początku XX wieku.

Pierwszym modelem samochodu wyprodukowanym przez przedsiębiorstwo był "Voiturette A". Auto zdobyło sporą, jak na tamte czasy, popularność. W 1907 przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną. W 1925 doszło do połączenia ze Skodą Pilsen i powstała firma Skoda, która wyprodukowała kolejny udany model – Popular.

W czasie II wojny światowej Skoda produkowała sprzęt dla armii niemieckiej, a po zakończeniu działań wojennych została włączona w system centralnego planowania i przekształcona w przedsiębiorstwo państwowe. Żelazna kurtyna spowodowała, że kontakt z technologiami świata zachodniego został w dużym stopniu ograniczony.

Już jako przedsiębiorstwo państwowe, Skoda kontynuowała produkcję samochodów. W 1946 roku została wznowiona produkcja unowocześnionego modelu Tudor, w 1952 powstał model 1200. Po wojnie popularne stały się też modele 440, Octavia i Felicia. Rok 1964 to debiut modelu 1000 MB. W 1987 roku miała miejsce premiera Skody Favorit – efektu współpracy z włoską firmą stylistyczną Carozzeria Stille Bertone. Następcą Skody Favorit został model Felicia, który pojawił się w 1994 roku.

W grudniu 1990 roku rząd ówczesnej Czechosłowacji zgodził się na współpracę z koncernem Volkswagen. Rok później Skoda dołącza do Volkswagena, Audi i Seata jako czwarta marka koncernu z Wolfsburga. Samochody marki Skoda były produkowane między innymi w Polsce (w poznańskiej fabryce należącej do Volkswagena).

Obecnie produkowane modele samochodów marki Skoda to: Citigo, Fabia, Octavia, Suberb, Roomster, Rapid, Praktik i Yeti.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.