Ładowanie
Sprawdź status zamówienia
Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego numer oraz w przypadku Klienta indywidualnego nazwisko podane w trakcie składania zamówienia lub w przypadku zamówienia na firmę NIP. Sprawdź
52 341 88 80 
801 11 53 53 
8 - 20 inne dni
  • Poniedziałek 8 - 20
  • Wtorek 8 - 20
  • Środa 8 - 20
  • Czwartek 8 - 20
  • Piątek 8 - 20
  • Sobota 8 - 12
  • Niedziela 10 - 18

Felgi aluminiowe do Skoda


Marka
Model
Typ nadwozia
Generacja
Rok produkcji
Silnik

Wybierz model Skoda

Marka Skoda

Skoda

Skoda to czeska marka samochodów, która swoją historię rozpoczęła od produkcji rowerów o nazwie Slavia. Działalnością tego typu w 1895 roku zajęli się mechanik Václav Laurin i księgowy Václav Klement w miejscowości Mlada Boleslav (siedziba Skody mieści się tam do dziś). Interes okazał się trafioną inwestycją i już przed 1899 firma Laurin & Klement rozszerzyła swoją działalność o produkcję motocykli. Pierwsze auta firmy powstały na początku XX wieku.

Pierwszym modelem samochodu wyprodukowanym przez przedsiębiorstwo był "Voiturette A". Auto zdobyło sporą, jak na tamte czasy, popularność. W 1907 przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną. W 1925 doszło do połączenia ze Skodą Pilsen i powstała firma Skoda, która wyprodukowała kolejny udany model – Popular.

W czasie II wojny światowej Skoda produkowała sprzęt dla armii niemieckiej, a po zakończeniu działań wojennych została włączona w system centralnego planowania i przekształcona w przedsiębiorstwo państwowe. Żelazna kurtyna spowodowała, że kontakt z technologiami świata zachodniego został w dużym stopniu ograniczony.

Już jako przedsiębiorstwo państwowe, Skoda kontynuowała produkcję samochodów. W 1946 roku została wznowiona produkcja unowocześnionego modelu Tudor, w 1952 powstał model 1200. Po wojnie popularne stały się też modele 440, Octavia i Felicia. Rok 1964 to debiut modelu 1000 MB. W 1987 roku miała miejsce premiera Skody Favorit – efektu współpracy z włoską firmą stylistyczną Carozzeria Stille Bertone. Następcą Skody Favorit został model Felicia, który pojawił się w 1994 roku.

W grudniu 1990 roku rząd ówczesnej Czechosłowacji zgodził się na współpracę z koncernem Volkswagen. Rok później Skoda dołącza do Volkswagena, Audi i Seata jako czwarta marka koncernu z Wolfsburga. Samochody marki Skoda były produkowane między innymi w Polsce (w poznańskiej fabryce należącej do Volkswagena).

Obecnie produkowane modele samochodów marki Skoda to: Citigo, Fabia, Octavia, Suberb, Roomster, Rapid, Praktik i Yeti.

profil klienta
Znajdziesz tutaj informacje przydatne podczas zakupów w naszym sklepie. Poznaj bliżej naszą firmę i zobacz dlaczego warto u nas kupić. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przeczytaj warunki gwarancji.
zasady zakupów
Dowiedz się jak złożyć zamówienie, ile wynoszą koszty przesyłki oraz w jakim terminie otrzymasz zakupione produkty. Zasady zakupów zawierają informacje, które pozwolą Ci bezproblemowo złożyć zamówienie i przeprowadzić transakcję.
poradnik
Poznaj narzędzia pomocne w doborze felg do samochodu i opon. Sprawdź co oznaczają różne skróty i symbole stosowane do oznaczania felg oraz skorzystaj z innowacyjnego kalkulatora ET. Dzięki poradnikowi dopasujesz felgi odpowiednie do Twoich potrzeb.
pozostałe
Na mapie witryny znajdziesz odnośniki do jej najważniejszych działów. Zasady korzystania z serwisu to zapisy dotyczące praw autorskich i dostępu do treści portalu. Możesz również zostać aktywnym członkiem naszej społeczności.